Tydzień w Bungie – 07/12/2017

7 Gru 2017 - A_dmg04

W tym tygodniu w Bungie wydaliśmy Klątwę Ozyrysa.

Wasze zaproszenia na Merkurego czekają u Ikory w Wieży. Czeka na was nowa wyprawa, podczas której odkryjecie tajemnice Ozyrysa i Nieskończonego Lasu. Jeśli ominął was zwiastun premierowy, oto on:Wraz z premierą Klątwy Ozyrysa rozpoczyna się drugi sezon. Aktualizacja Destiny 1.1.0 wprowadziła poprawki kilku problemów, którym się przyglądaliśmy, a także zmiany w aktywnościach sezonowych i nowe nagrody. Wszystko opisaliśmy w liście zmian.

Jednak to nie wszystko. W przyszłym tygodniu aktualizacja Destiny 1.1.1 wprowadzi jeszcze więcej zmian do Destiny 2. Spodziewajcie się listy zmian, gdy nowa wersja gry będzie ona dostępna do pobrania.


Pożeracz Światów


Jutro znów rozpocznie się wyścig. Gracze z całego świata będą rozwiązywać zagadki i stawią czoła przeciwnikom w walce o tytuł Pierwszych na Świecie.


Stało się pewnego rodzaju rytuałem, że zespół odpowiedzialny za najazdy zbiera się w sali filmowej naszego studia i ogląda na żywo, jak członkowie społeczności radzą sobie z tymi wyzwaniami. Dołączę do nich, by wspólnie obserwować graczy przedzierających się przez trzewia bestii.

Musimy dodać, że wiemy o kilku błędach, które mogą zapewnić graczom przewagę podczas rywalizacji. Mimo że nie byliśmy w stanie zająć się nimi przed premierą, nie chcieliśmy jej opóźniać.

Nie oszukujcie – albo spotka was kara.


Przygotujcie się do mobilizacji


Pierwsza mobilizacja frakcji podczas sezonu drugiego rozpocznie się 12 grudnia i będzie trwać do 19 grudnia. Tym razem pancerze, które zdobędziecie od swoich przywódców, będą miały nowe ozdoby, dzięki którym będą wyglądać jeszcze lepiej. Aby je uzyskać, wykonujcie specjalne wyzwania otrzymane od wybranej przez was frakcji.

Martwa Orbita

Kult Przyszłej Wojny


Nowa Monarchia


Jeżeli to wasze pierwsze wydarzenie tego typu, musicie wiedzieć, że zwycięży frakcja, która rozda najwięcej engramów. W trakcie zwycięskiego tygodnia, który nastąpi po zakończeniu wydarzenia, sprzedawca zwycięskiej frakcji będzie miał w swojej ofercie nagrodę. Jej cena w migotach będzie zależała od waszej wierności. Sprawdźcie broń, która będzie stawką tym razem.Nie możemy się doczekać, by dowiedzieć się, kto zwycięży. Do tej pory sztandary Martwej Orbity i Nowej Monarchii łopotały na wietrze ponad Miastem. Czy teraz nadeszła chwila Kultu Przyszłej Wojny? To zależy od wszystkich graczy na wszystkich platformach.


Równowaga sił


Niezależnie od tego, czy spotkaliście Ozyrysa, czy nie, Destiny 2 zmieni się dla was. Wraz z rozpoczęciem sezonu drugiego zmienią się sposoby walki wszystkich Strażników. Wszystkie nowości opisaliśmy w informacjach o aktualizacji, ale projektanci gry mogą wam opowiedzieć trochę więcej. Jon Weisnewski postanowił wypowiedzieć się na temat zmian w systemie walki.

Jon: Witajcie, Strażnicy. Po pierwsze: wiemy o Soczewce Prometeusza. Nie było to zaplanowane. Broń została dodana do gry z błędem, który planujemy naprawić w aktualizacji Destiny 1.1.1, razem z całą resztą zmian zaplanowanych na grudzień. Do tego czasu prosimy, abyście nie męczyli za bardzo graczy, którzy jeszcze nie zdobyli tej broni (wiemy, że nie wszyscy to zrobią, ale przynajmniej prosiliśmy).

Jeżeli chodzi o środowisko gry, niezależnie od tego, czy jesteście graczami z doświadczeniem, czy też czytacie te informacje po raz pierwszy, cieszymy się, że możemy przekazać wam trochę informacji na temat pierwszego z wielu działań w celu dostosowania Destiny 2. Na proces wprowadzania tych zmian składają się słuchanie opinii graczy, analiza danych oraz porównywanie ich z naszymi własnymi doświadczeniami jako graczy. Następnie testujemy i dostosowujemy elementy gry najlepiej, jak to tylko możliwe.

Jeżeli chodzi o zadawanie obrażeń, nasze dane z pierwszych kilku miesięcy pokazują, że poszczególne rodzaje broni są dobrze wyważone. Wielu graczy stwierdzało, że powinniśmy zająć się mocniejszymi broniami, nie osłabiając ich przy tym za bardzo i nie zmieniając ich sposobu działania. Zgadzamy się z tym. Mamy nadzieję, że nowa aktualizacja to oddaje.

Aby uniknąć zbędnego bałaganu, w pierwszej turze zmian postanowiliśmy mocno się ukierunkować, zamiast zajmować się każdym zgłoszeniem z osobna. Skupimy się głównie na naprawie błędów, dostosowaniu mechaniki gry oraz na kilku konkretnych zmianach dotyczących najczęściej zgłaszanych problemów.

To, że teraz nie skupiamy się niektórych problemach nie oznacza jednak, że nie zajmiemy się nimi w przyszłości. Było to planowe i zrównoważone podejście do aktualizacji 1.1.0. Zobaczymy, jak sprawdzi się to w grze, i będziemy wprowadzać ewentualne zmiany.

Dzięki za przeczytanie. Dzięki za granie.


Szał opinii


Odkąd zacząłem zastępować Cozmo w roli managera społeczności, tymczasowo wyręczam go także w kwestiach związanych z opiniami graczy. (Bez obaw, wkrótce wróci). W ramach naszej obietnicy polepszenia komunikacji pomiędzy graczami a deweloperami przedstawię wam teraz przykład tego procesu. W jaki sposób zbierane są opinie? W jaki sposób zajmujemy się nimi w studiu?

Niezależnie od tego, czy chodzi o post na Bungie.net, na forum czy w mediach społecznościowych, zbieranie opinii zaczyna się od wymiany zdań. Wraz ze innymi graczami rozprawiacie na temat danej opinii i zgadzacie się z nią bądź nie. W miarę jak rozmowa się rozrasta, wybieramy najbardziej palące wątki i przedstawiamy je całemu zespołowi w raporcie dwa razy w miesiącu. Gdy ustalimy, jakie kwestie mają pierwszorzędne znaczenie, natychmiast przekazujemy je zespołom, które mogą się nimi zająć. Oto przykład:

 • Jako gracz pragnę otrzymywać bardziej wartościowe nagrody w kluczowych aktywnościach.

W przyszłym tygodniu dodana zostanie broń mistrzowska, która wzbogaci pulę nagród dostępnych z różnych źródeł, takich jak ekwipunek za aktywności w rozgrywce końcowej. Ale nie poprzestaniemy tylko na tym. Na początku 2018 r. planujemy zmienić nagrody za najazdy, aby miały one większe znaczenie dla graczy. Podamy wam więcej szczegółów, kiedy będziemy bliżej wprowadzenia zmian, ale jest to jeden z przykładów na to, w jaki sposób wasze opinie są badane przez nasz zespół. O dalszych zmianach dowiecie się więcej w nowym roku.

Nie musicie jednak czekać do przyszłego roku, aby śledzić nasze postępy w reagowaniu na wasze opinie. W następnym tygodniu wprowadzimy usprawnienia w aktualizacji 1.1.1 w oparciu o wasze dyskusje. Listę modyfikacji, które wprowadzi aktualizacja, możecie znaleźć w tym samym artykule, do którego prowadzi link powyżej – znajdziecie tam między innymi zmiany, jakie przejdą sprzedawcy, aby lepiej wspomagać was w waszym hobby – byciu Strażnikiem.

Nie przestawajcie przesyłać nam swoich opinii! Będziemy je czytać nawet w czasie świąt. A gdy te dobiegną końca, szczegółowo omówimy wasze komentarze.


Era OzyrysaOdkąd dodaliśmy Merkurego do waszego Nawigatora, dział wsparcia graczy Destiny badał błędy, które zgłaszano na forum #Help. Po ich zbadaniu i potwierdzeniu ich występowania w grze przekazaliśmy je odpowiednim zespołom, żeby się nimi zajęły.

Oto nasz raport.

HDR
Krótko po premierze odkryliśmy błąd, który wpływa na funkcjonalność ustawienia HDR dla PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Po uruchomieniu HDR poprzez platformę albo wewnętrzne ustawienia gry aplikacja Destiny 2 nie wprowadza zmian prawidłowo. Mamy zamiar naprawić ten problem w aktualizacji Destiny 1.1.1, która zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Ozdoby w kamieniu milowym dotyczącym prestiżowego najazdu Pożeracz Światów
Mimo że tryb prestiżowy najazdu na legowisko „Pożeracz Światów” jeszcze nie został ogłoszony, można już podejrzeć dostępne w nim ozdoby. Odkryliśmy błąd powodujący, że w okienkach z opisem ozdób pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat warunków odblokowania. Postaramy się naprawić ten problem tak szybko, jak to możliwe.

  • Zdobycie ozdoby wymaga ukończenia aktywności „Pożeracz Światów” na poziomie prestiżowym.
  • Opisy ozdób dla pancerza nóg i głowy są w tej chwili ze sobą zamienione.

Trofea i osiągnięcia
Zadajemy sobie sprawię, że niektóre z trofeów i osiągnięć stały się niedostępne dla graczy, którzy nie zakupili Klątwy Ozyrysa. Pragniemy naprawić ten błąd tak szybko, jak to możliwe – obecnie pracujemy nad jego rozwiązaniem. Pamiętajcie, aby śledzić związane z tym tematem informacje, które pojawiać się będą wraz z postępem naszych prac.

Inne znane błędy
Od momentu premiery aktualizujemy nasz temat Klątwa Ozyrysa: znane błędy i kluczowe informacje na forum #Help. Następujące problemy były zgłaszane najczęściej od momentu premiery:

   • Egzotyczny karabin wiązkowy Soczewka Prometeusza zadaje obecnie wyższe obrażenia, niż zakładaliśmy.
    • Uwaga: Zajmiemy się tym błędem tak szybko, jak to możliwe. Próby Dziewiątki odbędą się w ten weekend.
   • Gracze, którzy uruchamiają Destiny 2 na PC przy 60 klatkach na sekundę (lub wyższej liczbie), nie mogą dostać się na słupy wydarzeń publicznych, ponieważ giną po skoku za pomocą wyrzutni.
   • Niektórzy gracze nie mogą uruchomić heroicznych przygód, ponieważ są one oznaczone jako „już aktywne”.
   • Gracze mogą napotkać błąd powodujący, że tekstury rękawic symulacji Kultu Przyszłej Wojny zasłaniają ich kamerę.
   • Emblematy mogą nie pojawiać się w kolekcji, gdy gracze zbiorą ich ponad 84.
   • Zwiększono liczbę zgłoszeń spadków liczby klatek i wydajności na PC.
   • Gracze mogą na pewien czas stracić dostęp do uprzednio zdobytego wyposażenia, gdy nasycą przedmioty o wyższym wymaganym poziomie niż ich obecny poziom postaci.
   • Podczas nieskończonych przygód gracze muszą czasem korzystać z szybkiej podróży do Latarni, aby opuścić Nieskończony Las.

Śledźcie kanał @BungieHelp, aby otrzymywać informacje na temat tych i innych błędów


Filmik tygodniaW Destiny pojawiła się nowa zawartość i to samo dotyczy strony dzieł społeczności. Niektórzy gracze pytają nas: „Czego Bungie oczekuje po filmie, który ma się stać filmem tygodnia? Też chcę dostać wypasiony emblemat!”.

Zobaczcie sami.

Filmik tygodnia: Destiny 2 – rap bitwa

Wyróżnienie: Imperator Calus – rzeźba

Jeśli chcecie wygrać, podajcie swoje ID PSN, tag gracza Xbox Live lub ID Battle.net, gdy zgłaszacie swój film. Jeśli wygracie, emblematy powinny dotrzeć do was w ciągu tygodnia.


Jutro czeka nas napięty dzień. Po wielu sesjach testowych przeprowadzonych z Team Velveeta nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakich strategii użyjecie, aby zdobyć tytuł Pierwszych na Świecie. Widok graczy poruszających się po płytach na Lewiatanie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara był dla mnie zupełną niespodzianką. Założę się więc, że niektórzy z was znajdą sposoby na odniesienie sukcesu, o których nawet nie pomyśleliśmy. Niech rozpocznie się wyścig!

Pozdrawiam!
dmg04

Strona ta korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jak najlepszej jakości usługi. Klikając „Akceptuję”, akceptujesz politykę zawartą w następujących dokumentach: Polityka cookies oraz Polityka prywatności.