Destiny 2: Przewodnik dla nowych i powracających graczy
3 Mar 2023 - Bungie
Witajcie w świecie Destiny 2. A może raczej „witajcie z powrotem”? Niezależnie od tego, czy wyruszacie na tę wciąż aktywną kosmiczną przygodę po raz pierwszy, czy wracacie po pewnej nieobecności, w tym przewodniku Destiny 2 znajdziecie wskazówki i sztuczki, które przydadzą się każdemu. Od porad, jak tworzyć konfiguracje z uwzględnieniem ostatnich zmian, po prostsze pytania typu „Jak w ogóle zacząć?” – ten przewodnik Destiny 2 dla nowych i powracających graczy to wasze podręczne źródło z odnośnikami do innych zasobów, które pomogą wam w waszej wędrówce.
Niniejszy przewodnik będzie aktualizowany na początku każdego sezonu.
Czym jest Destiny 2?
Destiny 2 to wieloosobowa gra online i pierwszoosobowa strzelanka dostępna na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S i Xbox One.
Destiny 2 rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum, w którym wcielacie się role Strażników, obrońców ostatniego miasta na Ziemi. Gra zapewnia zarówno tryb rozgrywki dla jednego gracza, jak i współpracy drużynowej, rozmaite ciekawe aktywności, a także rozwijającą się historię, która jeszcze bardziej wciąga graczy z całego świata i pokazuje im, do czego zobowiązuje tytuł Strażnika.
Dotychczasowa historia Destiny 2:
Historia Destiny ma ekscytujące i burzliwe początki. Wszystko zaczęło się, gdy ludzkość odkryła tajemniczy, paraprzyczynowy byt, dziś znany po prostu jako Wędrowiec. Na skutek tego przypadkowego spotkania populacja Ziemi błyskawicznie osiągnęła swój Złoty Wiek, czas, w którym ludzkość doświadczała dobrobytu i wykorzystywała rozwiązania technologiczne przekraczające dotychczasowe wyobrażenia. Jednakże nic nie przychodzi za darmo – niedługo po otrzymaniu Światła w darze od Wędrowca ludzkość odkryła czające się w mroku zagrożenie dla samego istnienia wszechświata. Odkryto Głos w Ciemności.
Przez wieki uważano, że Wędrowiec jest sojusznikiem ludzkości, który chroni ją przed wrogami. Swoją tajemniczą mocą Wędrowiec stworzył Duchy, inteligentne maszyny, dzięki którym ludzie w ogóle byli w stanie podjąć walkę z wrogiem.
Niezależnie od tego, czy jesteście nowymi, czy powracającymi graczami, mogliście przeoczyć kilka kluczowych punktów fabuły. Jeśli chcecie zobaczyć przekrojowy przegląd sagi Światła i Ciemności, obejrzyjcie poniższy film, który pokazuje, co się działo w Destiny.
W obliczu wielu przyszłych zwrotów fabuły los Strażników i całej ludzkości wciąż nie jest przesądzony. Jeśli chcecie być na bieżąco z najnowszymi wątkami fabuły, możecie zapoznać się z tą interaktywną prezentacją Upadku Światła, aby lepiej się przygotować do tego, co nadejdzie w przedostatnim rozdziale pierwszej sagi Destiny 2.
Darmowe granie a dodatki – w co możecie grać?
Podstawowe doświadczenie w Destiny 2 to darmowa gra, która ma stanowić mocny przedsmak tego, jak to jest być władającym kosmiczną magią, wymachującym bronią i ratującym ludzkość Strażnikiem. Poniżej krótki opis obu dostępnych typów doświadczeń.
Oto, do czego macie dostęp, gdy chcecie zagrać w Destiny 2 za darmo:
- Aktywności z playlist
- Tygiel, Gambit i operacje Straży Przedniej
- Żelazna Chorągiew
- Więcej informacji o tych aktywnościach znajdziecie w dalszej części przewodnika.
- Wydarzenia sezonowe
- Święto Utraconych (święta jesienne), Świtanie (święta zimowe) i więcej.
- Wyzwania Wieczności
- Loch Przepowiednia
- Więcej o lochach w dalszej części tego przewodnika.
- Najazdy
- Upadek króla
- W tym klasycznym, lubianym przez graczy najeździe, teraz dostępnym w Destiny 2, możecie podjąć walkę z samym Oryksem.
- Szklany Skarbiec
- Wybierzcie się na Wenus i zinfiltrujcie Weksów w powtórce najazdu, od którego zaczęło się uwielbienie fanów dla Destiny.
- Patrole i wydarzenia publiczne
- Aktywności w miejscach docelowych
Jeśli chcecie maksymalnie wykorzystać swój czas w tym uniwersum i w jak największym stopniu poznać fabułę, najlepszym wyborem są dodatki. Niektóre dodatki, takie jak Poza Światłem, przyniosły prezenty takie jak staza, jedna z podklas, które możecie wybrać, aby zawładnąć niesamowitymi mocami żywiołów. Inne dodatki takie jak Królowa-Wiedźma, oferują nie tylko nowy poziom wyzwania z opcją legendarnej trudności kampanii, ale także emocjonującą fabułę, która rzuca nowe światło na świat Destiny.
Co nie jest dostępne dla graczy w Destiny 2 za darmo?
- Więcej najazdów i lochów.
- Próby Ozyrysa
- Wymagają najnowszego dodatku.
- Wątki fabularne z dodatków
- Należą do nich sezonowe misje fabularne.
- Sezonowe aktywności
- Bieżące: Sezon Oporu
- Wyjątkowe egzotyczne bronie i elementy pancerza wraz z rozmaitymi innymi przedmiotami kosmetycznymi
- Również nagrody przepustki sezonowej.
Jeśli chodzi o same dodatki, oto wszystkie dodatki wypuszczone od debiutu Destiny 2 w kolejności publikacji.
Wszystkie dodatki do Destiny 2:
- Klątwa Ozyrysa
- StrategOS
- Porzuceni
- Twierdza Cieni
- Poza Światłem
- Królowa-Wiedźma
- Upadek Światła
- Ostateczny Kształt (zapowiedziany, data publikacji do ustalenia)
- *Klątwa Ozyrysa, StrategOS i Porzuceni nie są już aktywnymi dodatkami w Destiny 2. Więcej o przechowalni zawartości i zmianach w niej dowiecie się tutaj.
Każdy dodatek ma własną fabułę i bardziej pogłębia uniwersum Destiny oraz niezwykle eklektyczne i wyjątkowe postacie, które ożywiają tę historię i wyznaczają Strażnikom zadania.
Od czego należy zacząć granie w Destiny 2?
Wędrówka zaczyna się od wprowadzającej minikampanii w Kosmodromie, która trwa około dwóch godzin. Rozegracie misję dla Nowych Świateł o nazwie Narodziny Strażnika. Ta misja ma stanowić samouczek podstaw Destiny 2, w tym aspektów gry takich jak podstawowa walka, używanie zdolności i typy broni. Ma też dać wam okazję do spotkania szerokiej obsady postaci niezależnych, które można znaleźć w całym uniwersum. Mają one pomagać wam w waszej walce z wrogami ludzkości.
Jest tak wiele rzeczy do zrobienia i tak wiele lokalizacji do odwiedzenia, że odnalezienie się wśród nich może zabrać trochę czasu. Nie przejmujcie się, to normalne. W miarę jak będziecie rozwijać waszą postać, poznając fabułę Destiny, poruszanie się po świecie i poznawanie rozmaitych osób, które pomagają kształtować historię, stanie się bardziej wyrafinowane, a przy tym intuicyjne. Najpierw jednak musicie opanować podstawy.
Gdy ukończycie kampanię Nowe Światło i otrzymacie już swój pierwszy statek, wybierzecie się do głównej przestrzeni społecznościowej Destiny 2, czyli do Wieży. Tam znajdziecie znaczniki misji wskazujące ważne postacie, które pomogą wam kontynuować grę.
Inne, czekające na zbadanie miejsca docelowe, które można znaleźć na mapie miejsc docelowych:
- Nowe miejsce docelowe w Upadku Światła: Neomuna na Neptunie
- OKOP
- To kolejna przestrzeń społecznościowa, która rozwijała się w toku sezonów. Tu gracze mogą wybierać zlecenia, uzyskać dostęp do swoich schowków, wchodzić w interakcję z pewnymi postaciami niezależnymi i odebrać wszelkie przegapione rzeczy od Kuriera w grze.
- Świat tronowy Savathûn
- Kosmodrom
- Nessus
- Europejska Martwa Strefa, Ziemia
- Księżyc
- Śniące Miasto
- Wieczność
Kilka kwestii, o których warto wiedzieć, zanim przejdziemy do różnych postaciach i wchodzeniu z nimi w interakcję:
- Zlecenia:
- Różne minicele, które można odbierać od rozmaitych niezależnych sprzedawców. Są dostosowane do samych sprzedawców oraz do aktualnego sezonu.
- Świetnie pomagają w awansowaniu!
- Migot:
- Waluta w grze, której można używać do ulepszania sprzętu. Nie mylić z jasnym pyłem, którego można używać do odblokowania specjalnych przedmiotów kosmetycznych w sklepie Eververse. Aby przejść do sklepu Eververse, możecie skorzystać z zakładki Sklep na mapie miejsc docelowych lub wybrać się do Tess w Wieży.
- Straż Przednia:
- Na termin „Straż Przednia” natkniecie się zarówno jako postacie w fabule, jak i podczas aktywności. Jest to frakcja wysokiej rangi Strażników, którzy są uważani za elitarnych reprezentantów swoich klas. Niektórzy znaczący członkowie Straży Przedniej:
- Ikora – Czarownica Straży Przedniej
- Zavala – Tytan Straży Przedniej
- Cayde-6 – były Łowca Straży Przedniej (zmarły)
- Fragmenty i aspekty:
- Składniki, które możecie dodawać do zdolności podklasy waszego Strażnika. Zapewniają pewne cechy bojowe i pomagają w tworzeniu idealnej konfiguracji.
- Synteza pancerza:
- Materiały potrzebne do korzystania z transmogryfikacji w grze.
- Transmogryfikacja umożliwia wybieranie nowego stylu wyglądu elementów waszego pancerza po odblokowaniu odpowiedniego wzorca.
- Więcej dowiecie się tutaj.
A teraz przejdźmy do ważnego pytania: kto jest kim?
Kto jest kim? Kluczowe postacie Destiny 2, które trzeba znać
Gdy będziecie przeżywać przygody w dziczy jako Strażnik, spotkacie całkiem sporo postaci, które okażą się kluczowe dla waszej misji. Niektóre z nich będziecie spotykać za każdym razem, gdy wybierzecie się do Wieży po zlecenia, odebrać zdobyte łupy lub dostosować swój wygląd za pomocą syntezy pancerza oraz w innych aktywnościach. Inne poznacie jako sprzedawców w miejscach docelowych. Są to postacie przypisane do konkretnego miejsca. Gracze mogą od nich otrzymywać zlecenia i uruchamiać zadania powiązane z daną lokalizacją.
Pewne aktywności są skojarzone z niektórymi osobami, których imiona zobaczycie poniżej. Nie przejmujcie się, w dalszej części tego przewodnika wyjaśnimy, czym są te aktywności. Oto kilka postaci, które warto poznać lepiej jako Strażnik:
Wieża:
- Lord Shaxx – Tygiel,
- Święty-14 – Próby Ozyrysa,
- Lord Saladyn – Żelazna Chorągiew,
- Banshee-44 – broń,
- Włóczęga – Gambit,
- Naczelnik Zavala – operacje Straży Przedniej,
- Ikora Rey – Czarownica Straży Przedniej,
- Sprzedawczyni fragmentów i aspektów podklas,
- Mistrz Rahool – odszyfrowywanie engramów i sprzedaż materiałów,
- ADA-1 – synteza pancerza,
- Suraya Hawthorne, którą znajdziecie w Wieży – sprzedawczyni klanowa,
- Kadi 55-30 – przyjazna kurierka.
Inne postacie, inne miejsce docelowe:
- Nimbuso – przebywa w Neomunie.
- Petra Venj, którą znajdziecie w Śniącym Mieście.
- Devrim Kay, którego znajdziecie w EMS.
- Nieznajoma Egzo, którą znajdziecie na Europie.
- Tess Everis, którą znajdziecie w Wieży.
- Xûr, którego co tydzień znajdziecie w nowym, tajemniczym miejscu.
Omówienie form aktywności w Destiny 2
Czy należycie do graczy PvP, czy PvE (albo do jednych i drugich!), podczas nowej wędrówki czeka was całą masa wrażeń i zadań. Kończenie aktywności przyda się do awansowania waszej postaci, ale odgrywają one także krytyczną rolę w rozwijaniu fabuły, zarówno w dodatkach, jak i w zawartości sezonowej.
Aktywności z playlist
Operacje Straży Przedniej: Zavala
- Standardowe szturmy, będące aktywnościami opartymi na fabule, nocne szturmy i szturmy na poziomie Wielki Mistrz.
- Więcej na ten temat w dalszej części przewodnika.
- Tygiel: lord Shaxx, Święty-14 i lord Saladyn
- Odpowiednio: wydarzenia Tygla, Próby Ozyrysa i Żelazna Chorągiew.
- Więcej na ten temat w dalszej części przewodnika.
- Gambit: Włóczęga
PvE
- Najazdy
- Najazdy to wysokiego poziomu aktywności gry końcowej dla szóstki graczy, wymagające ścisłej współpracy drużynowej.
- Lochy
- Lochy to bardziej wymagające doświadczenie dla trójki graczy, w którym Strażnicy zmierzą się z potężnymi wrogami, aby zdobyć jeszcze lepszy sprzęt.
- Gambit
- Oparty na celach, hybrydowy tryb gry PvE/PvP, który ma własną, wyjątkową ścieżkę nagród.
- Szturmy
- Nocne szturmy
- Określone rotacyjne szturmy oferujące różne poziomy trudności: Bohatera, Legendy, Mistrza, Wielkiego Mistrza.
- Wydarzenia sezonowe
- Społecznościowe wydarzenia specjalne, takie jak Zawody Strażników, Święto Utraconych, Przesilenie. Odbywają się corocznie i zapewniają unikalną rozgrywkę i/lub nagrody.
- Na przykład Święto Utraconych przypada na jesień, a Świtanie na święta zimowe.
- Aktywności postępów fabuły związane z wypuszczanymi sezonami.
- Wyzwania Wieczności
- Parodia talk-show z udziałem tajemniczej postaci zwanej Xûrem i jego obdarzonego sarkastycznym humorem kosmicznego konia (poważnie!).
- Patrole
- Patrole to aktywności w otwartym świecie, które możecie kończyć, aby zdobywać nagrody i PD podczas zwiedzania miejsc docelowych.
- Wydarzenia publiczne
- Wydarzenia publiczne to aktywności w otwartym świecie, które umożliwiają wszystkim graczom w okolicy wzięcie udziału w tym, co się dzieje dookoła, i zdobywanie nagród ze skrzyń, a także dodatkowych PD.
PvP
- Tygiel: lord Shaxx
- Zapewnia różne tryby rozgrywki, włącznie z trybami realizacji celów, takimi jak Wyrwa i Kontrola.
- Żelazna Chorągiew: lord Saladyn
- Żelazna Chorągiew to całotygodniowe wydarzenie PvP, które odbywa się kilka razy podczas sezonu. Oferuje nagrody z wyjątkowym motywem, które odzwierciedlają historię Żelaznych Lordów.
- Próby Ozyrysa: Święty-14
- Oparta na rywalizacji, trwająca w weekendy aktywność PvP dla trójki graczy, w której wyzwaniem jest utrzymanie serii zwycięstw najdłużej, jak się da.
Objaśnienie klas Destiny 2
Gdy tworzycie swojego idealnego Strażnika, macie do wyboru trzy klasy. Jeśli chcecie awansować szybciej i zgłębiać szczegółowo różne zdolności, jakie każda klasa oferuje w walce, proponujemy stworzenie więcej niż jednej postaci, o ile macie czas – jednej postaci na każdą podklasę. Oto, co musicie wiedzieć o podklasach Destiny 2, aby wybrać tę, która jest odpowiednia dla was:
Klasy Destiny 2:
- Łowcy
- Zwinni, słynący ze swojej mobilności i niewykrywalności. Doskonali dla tych, którzy preferują klasy łotrzyków.
- Czarownicy
- Stratedzy i, jeśli chcecie, znakomici uzdrowiciele. Idealni dla tych, którzy preferują klasy magiczne.
- Tytani
- Jeśli lubicie silne uderzenie, Tytani są dla was. To klasa doskonała dla tych, który preferują klasy typu twardziel, takie jak wojownicy i barbarzyńcy. Ponadto dysponują potężnymi zdolnościami osłaniania całej drużyny ogniowej.
Podklasy: Jaki jest wasz styl rozgrywki w Destiny 2?
Podklasy określają unikalny dla klasy styl walki, który może opanować wasza postać. Są mocno oparte o żywioły. Oto krótkie podsumowanie dostępnych opcji:
- Słoneczne
- Spopielaj wrogów i uzdrawiaj sojuszników.
- Elektryczne
- Stań się piorunem i uwolnij swą furię.
- Próżniowe
- Wyzwalaj czyste zniszczenie i chroń swoją drużynę ogniową.
Poniższe podklasy są dostępne dla osób posiadających dodatki odpowiednio: Poza Światłem i Upadek Światła:
- Staza
- Zamrażaj wrogów i zmieniaj wygląd pola bitwy.
- Pasmo
- Tkaj osnowę kosmosu, aby uzyskiwać nowe możliwości poruszania się oraz zawieszania swoich wrogów.
Te drzewka umiejętności podklas różnią się w zależności od wybranej klasy, ale każda klasa ma swoją własną rolę w walce. Na przykład Czarownicy bardzo często są preferowani w zawartości wyższego poziomu takiej jak najazdy ze względu na Studnię blasku – zdolność leczącą podklasy słonecznej – natomiast Tytani są często wybierani ze względu zadającą wielkie obrażenia superzdolność Nawałnica z podklasy elektrycznej. Łowcy także są przydatnymi członkami drużyny ogniowej, szczególnie ze względu na niewidzialność, a także zdolności we wszystkich podklasach, które pomagają im najszybciej i najbezpieczniej dotrzeć do dowolnego miejsca na polu bitwy. Każda podklasa zapewnia własną charakterystyczną przewagę. Wybór stylu, który pasuje wam najlepiej, należy do was.
Możecie także wzmacniać swoją podklasę, odblokowując więcej aspektów i fragmentów, co w przypadku podklas elektrycznej, słonecznej i próżniowej można zrobić u Ikory. Moc stazy rośnie dzięki aspektom i fragmentom od Nieznajomej Egzo na Europie.
Czym jest poziom mocy? Jak awansowanie działa w Destiny 2
Podobnie jak w wielu grach podnoszenie poziomu swojej postaci i ulepszanie jej sprzętu jest bardzo ważne. Pozwala przygotować się do walki i popisywać się pracowicie osiągniętymi postępami. Poziom mocy określa aktualną siłę waszej postaci i jest obliczany w oparciu o średnią mocy waszego sprzętu: pancerza i broni. Zwracajcie uwagę na trudniejszą zawartość. Jeśli jesteście znacznie poniżej zalecanego poziomu mocy w danym przypadku, przygotujcie się na o wiele trudniejszą walkę.
Podczas awansowania kluczowe znaczenie będzie miał także wasz artefakt sezonowy, ponieważ pomaga on w podnoszeniu poziomu mocy ponad poziom podstawowy (sprzed uzyskania artefaktu). Postęp ten odblokowuje także cenne modyfikacje, dzięki którym wasze wyposażenie stanie się jeszcze potężniejsze.
Jeśli macie czas, prowadzenie wszystkich trzech klas Strażników podczas wypełniania zleceń szczytowych i potężnych to najefektywniejszy sposób podwyższania poziomu swojej mocy. Aby dowiedzieć się, co trzeba zrobić w danej aktywności, przesuńcie kursor nad charakterystyczny symbol zadania naniesiony na waszą mapę miejsc docelowych. Znajdziecie tam opis wyjaśniający, dokąd należy się udać i jaki cel należy osiągnąć.
Limit mocy w sezonie
Ważne, aby pamiętać, że przedmioty szczytowe i potężne zwiększą waszą moc tylko do momentu, gdy osiągniecie limit sezonowy. Zanim zagłębimy się w różne rodzaje nagród przydatnych do podnoszenia poziomu waszej postaci, przyjrzyjmy się kamieniom milowym poziomów, o których istnieniu powinniście wiedzieć:
- Poziom sprzętu podstawowego – 1600
- W Upadku Światła wszyscy gracze zaczną z podstawowym poziomem mocy wynoszącym 1600 punktów.
- Limit sprzętu legendarnego – 1750
- Znany także jako „miękki limit”.
- To poziom, na którym sprzęt rzadki (niebieski) przestaje zapewniać wzrost mocy.
- Po przekroczeniu tego poziomu rzadki sprzęt nie będzie się więcej pojawiać.
- Limit sprzętu potężnego – 1800
- Na tym poziomie mocy standardowy znajdowany sprzęt legendarny nie będzie więcej zapewniać wzrostu mocy.
- Aby dalej zwiększać moc, warto inwestować swój czas w aktywności, które zapewniają nagrody szczytowe.
- W dalszej części tego przewodnika dowiecie się więcej o różnych nagrodach i o tym, jak zdobywać sprzęt szczytowy.
- Limit sprzętu szczytowego – 1810
- Znany także jako „twardy limit”.
Po osiągnięciu limitu szczytowego warto zabrać się za trudniejszą zawartość, taką jak nocne szturmy na poziomie Wielki Mistrz, najazdy i lochy. Pamiętajcie: artefakt sezonowy resetuje się co sezon, zatem poziom mocy, na którym byliście w ostatnim sezonie, niekoniecznie musi się utrzymać na zawsze.
Czym się różni sprzęt legendarny, potężny i szczytowy w Destiny 2?
Dobre źródła pozyskiwania sprzętu legendarnego:
- Kolor: fioletowy
- Zlecenia klanowe
- Dołączcie do klanu! Dieki temu zyskacie premię do PD i pewność, że zawsze będziecie mieć drużynę ogniową podczas aktywności z dobieraniem graczy, gdy alternatywą jest granie z przypadkowymi osobami, których nie znacie.
- Najazdy
- Playlisty nocnych szturmów
- Lochy
- Aktywności
- Utracone sektory, szturmy, wydarzenia publiczne, Tygiel
Potężny sprzęt:
- Nagrody za zadania egzotyczne
- Próby Ozyrysa to trudniejsze doświadczenie PvP przygotowane dla najbardziej zdeterminowanych graczy, którym podoba się taki styl gry.
- Ukończenie ośmiu zleceń od sprzedawców, którzy oferują potężne nagrody.
- Wyborne engramy (aby je odszyfrować, odwiedźcie mistrza Rahoola w Wieży)
- Egzotyczne engramy
- Tygiel, Gambit i nocne szturmy
WSKAZÓWKA: Najpierw skupcie się na ośmiu zleceniach od sprzedawców. To najszybszy i najłatwiejszy sposób zdobywania potężnego sprzętu, jeśli wasz czas jest ograniczony.
Sprzęt szczytowy:
Do zdobycia, gdy osiągnięcie limit sprzętu potężnego:
- Tygodniowe playlisty
- Tygiel, szturmy, Gambit
- PD klanu
- Kończenie egzotycznych zadań (np. Zadanie Avalon z Sezonu Oporu)
- Próby Ozyrysa (zdobycie siedmiu zwycięstw pod rząd)
- Nocny szturm (zdobycie co najmniej 200 000 punktów)
- Żelazna Chorągiew
- Nagrody z aktywności sezonowych
- Ukończenia najnowszego najazdu oraz najazdu, który jest obecnie w rotacji
- Najnowszy loch oraz loch w rotacji
Różne rodzaje broni i pancerzy w Destiny 2:
Nawet najlepsi Strażnicy potrzebują najwyższej klasy sprzętu, aby móc wykonywać swoją robotę. Jest kilka różnych sposobów na zdobycie broni i pancerzy, których poszukujecie. Najpierw jednak musicie poznać różne rodzaje sprzętu, aby mieć pewność, że zmierzacie ku odpowiednim dla was nagrodom w swoim własnym tempie.
Kolor tła broni świetnie pozwala wstępnie ocenić jej wartość:
- Biały (zwykły)
- Zielony (niepospolity)
- Niebieski (rzadki)
- Sprzęt zarówno zwykły, jak i rzadki można wykorzystywać jako surowce do zwiększania poziomu i niszczyć je, by otrzymywać materiały. Nie zawracajcie sobie głowy inwestowaniem w łupy tego typu.
- Fioletowy (legendarna)
- Złoty (egzotyczna)
- Uwaga: możliwe jest jednoczesne wyposażenie się w jedną broń egzotyczną i jeden element pancerza egzotycznego.
Rodzaje pancerzy:
- Głowa
- Ręce
- Korpus
- Nogi
- Przedmiot klasowy – każda klasa Strażników ma przedmiot charakterystyczny dla danej klasy:
- Tytani – wstęga
- Czarownicy – obręcz
- Łowcy – peleryna
Broń w Destiny 2: elementarz
Są trzy miejsca na broń, w których jest ona dalej grupowana według typu obrażeń.
- Miejsce na broń kinetyczną
- Obrażenia kinetyczne
- Obrażenia od stazy
- Obrażenia od pasma
- Miejsce na broń energetyczną
- Obrażenia próżniowe
- Obrażenia słoneczne
- Obrażenia elektryczne
- Miejsce na broń ciężką
- Obrażenia próżniowe
- Obrażenia słoneczne
- Obrażenia elektryczne
- Obrażenia od stazy
- Obrażenia od pasma
Broń jest też zróżnicowana pod względem typu wykorzystywanej amunicji.
- Amunicja główna
- Rewolwery
- Karabiny automatyczne
- Karabiny zwiadowcze
- Karabiny pulsacyjne
- Broń boczna
- Pistolety maszynowe
- Łuki
- Amunicja specjalna
- Glewie
- Karabiny fuzyjne
- Karabiny snajperskie
- Strzelby
- Granatniki jednostrzałowe (ładowane od tyłu)
- Karabiny wiązkowe
- Amunicja ciężka
- Wyrzutnie rakiet
- Miecze
- Karabiny maszynowe
- Liniowe karabiny fuzyjne
Broń korzystająca z amunicji głównej i specjalnej może się pojawiać w miejscu na broń kinetyczną lub energetyczną. Broń korzystająca z amunicji ciężkiej może się pojawiać tylko w miejscu na broń ciężką.
- Zwróćcie uwagę, że niektóre bronie egzotyczne zadają niestandardowy typ obrażeń, na przykład specyficzny egzotyczny rewolwer może wykorzystywać amunicję specjalną.
Broń specjalna wymaga zielonych paczek amunicji, które można znaleźć w dziczy i w niektórych przypadkach na początku aktywności przy flagach zbiórki. Wszystko co znajduje się w miejscu na broń ciężką wymaga amunicji fioletowej. Oba rodzaje amunicji nazywają się odpowiednio: specjalna i ciężka. Obie można znajdować łatwiej, jeśli macie wybrane odpowiednie modyfikacje. Przejdziemy do tego za chwilę. Amunicja główna jest nielimitowana. Musicie tylko uważać, żeby nie zacząć przeładowywać broni, gdy jesteście otoczeni przez wrogów. Tak się zdarza, nikogo nie oceniamy…
Instrukcje tworzenia broni w Destiny 2
Nie musicie czekać, aż znajdziecie idealnie dopasowaną broń (czyli z konkretnym zestawem pożądanych przez was cech). Możecie ją po prostu stworzyć!
Na początek wybierzcie się do Enklawy na Marsie. Znajdziecie tam wszystko, co potrzebne, by zacząć tworzenie broni, gdy macie już odblokowany odpowiedni wzorzec. Można to zrobić, podnosząc poziom broni oznaczonej czerwoną ramką albo rozmontowując broń, która pozwala na ekstrakcję wzorca. Oto podsumowanie podstaw:
- Zgodnie z założeniami projektantów nie każdą broń można stworzyć. Chodzi o zachowanie radości związanej ze znalezieniem wymarzonego zestawu cech.
- Broń, której nie można stworzyć, została zaprojektowana tak, aby dorównywała broni tworzonej samodzielnie.
- Ulepszanie broni, którą wylosowaliście grając w Destiny 2, pozwoli wam na podnoszenie jej poziomu, korzystanie z pamiątek oraz zapewni dostęp do ulepszonych cech i ulepszonych cech wbudowanych. Dotyczy to jednak tylko ulepszonej wersji cech i mistrzowskiego statusu, znajdujących się już w wersji broni, którą ulepszacie.
- Ulepszanie umożliwia wzmocnienie już istniejącej cechy wylosowanej broni.
- Po odblokowaniu wzorca określonej broni udajcie się do Enklawy i wybierzcie opcję modelowania lub przemodelowania, aby zacząć tworzenie swojej idealnej, wymarzonej broni.
Co trzeba wiedzieć o współczynnikach w Destiny 2
Gdy rozwijacie swojego doskonałego Strażnika, warto zwracać uwagę na pewne parametry – to, na które konkretnie, zależy od wybranej klasy. Mieszajcie i dopasowujcie, znajdźcie własny styl i dajcie czadu. Nie przejmujcie się – znalezienie odpowiedniego dla siebie stylu trochę trwa, i tak powinno być – grajcie i bawcie się dobrze!
- Mobilność
- Idealna dla Łowców
- Poprawia mobilność i ogólną sprawność poruszania się.
- Odporność
- Idealna dla Tytanów
- Zapewnia zwiększoną redukcję obrażeń.
- Regeneracja
- Idealna dla Czarowników
- Zdrowie regeneruje się szybciej.
- Dyscyplina – redukcja czasu odnawiania granatów.
- Intelekt – redukcja czasu odnawiania superzdolności.
- Siła – redukcja czasu odnawiania zdolności walki wręcz.
Skoro znamy już podstawową formułę tworzenia konfiguracji, pomówmy o praktyce.
Czym jest tworzenie konfiguracji i jaki jest najlepszy sposób konfigurowania w Destiny 2?
Tworzenie konfiguracji to sztuka przygotowywania konfiguracji, która ma sens w przypadku waszego stylu gry i zapewnia wam jeszcze większą siłę dzięki pewnemu planowaniu strategicznemu. Sztuka tworzenia konfiguracji poczyniła znaczne postępy od czasów Destiny 1. Jest to coś, co będziemy dalej rozwijać z sezonu na sezon. Ale poniżej podsumowujemy to, co powinniście wiedzieć tu i teraz. Najpierw pomówmy o modyfikacjach i o tym, jak są ważne w kontekście nowo wprowadzonej funkcji zestawów wyposażenia.
Modyfikacje – jak działają
Modyfikacje są istotnym elementem tworzenia konfiguracji. Na przykład niektóre aktywności będą zawierać specyficzny typ wrogów, zwanych czempionami. Aby ich skutecznie pokonywać, Strażnicy będą musieli dostosować zadawane przez siebie obrażenia. Dokonuje się tego poprzez modyfikacje, które można instalować w elementach pancerza w celu uzyskania dodatkowych cech.
- Jak zdobywać modyfikacje:
- Postępy dzięki rangom Strażnika.
- Postępy dzięki artefaktowi sezonowemu.
- Krytyczną zmianą w Upadku Światła, na którą warto tu zwrócić uwagę, jest fakt, że nie musicie instalować modyfikacji artefaktu (obecnie zwanych cechami) w miejscach na modyfikacje pancerza. Umożliwia to precyzyjniejszą personalizację i automatycznie dołącza efekt pożądanej cechy do odpowiedniej broni.
- Na przykład jeśli odblokujecie modyfikację antybarierową karabinu pulsacyjnego, zostanie ona automatycznie zastosowana do wszystkich karabinów pulsacyjnych.
- Uprzednio odblokowane modyfikacje znajdą się w waszych Kolekcjach.
- Po zmianach wprowadzonych w ramach przygotowań do Upadku Światła nie wszystkie konfiguracje sprzed Upadku Światła będą osiągalne.
- Nowy sposób ogłuszania czempionów:
- Cecha przeciążeniowa ogłusza teraz efektami elektrycznego porażenia, próżniowego tłumienia i spowolniania stazą
- Cecha bariery ogłusza teraz z konfiguracjami, które wspierają określone wzmocnienia, takie jak słoneczna promienistość
- Cecha niepowstrzymana ogłusza teraz oślepieniem elektrycznym, zapłonem słonecznym i obrażeniami rozpryskowymi od stazy
Pamiętacie, jak wcześniej mówiliśmy o tym, że pokonanie wrogich czempionów wymaga wyspecjalizowania typu zadawanych obrażeń? W Upadku Światła dajemy graczom jeszcze więcej opcji radzenia sobie z trudnymi przeciwnikami. Na przykład teraz możecie ogłuszać wrogich czempionów, wykorzystując zdolności podklasy.
Będziecie mogli wybrać do 12 cech do odblokowania w artefakcie sezonowym w dowolnym momencie, zatem musicie podchodzić do tego strategicznie i zgodnie z tym, jak zamierzacie grać. Jeśli gra z myślą o określonej konfiguracji nie sprawdza się, zawsze możecie zresetować swoje modyfikacje artefaktu, aby wprowadzić dowolne zmiany, które uznacie za słuszne, i uzyskać moc potrzebną w walce przeciwko wrogom ludzkości.
Studnie żywiołów zapewniały graczom sposób na szybsze uzyskiwanie energii zdolności w ramach dopasowania do określonego stylu gry z wykorzystaniem modyfikacji stylu walki. Jednak funkcja ta ewoluowała i została zastąpiona kilkoma ekscytującymi wzmocnieniami, które są powiązane z fragmentami. Efekt jest wciąż w zasadzie ten sam, tylko działa w szerszym zakresie. Powoduje tworzenie kul mocy, czyli niewielkich sfer światła powstających podczas wykonywania różnych aktywności. Kule te pomagają w leczeniu, odzyskiwaniu energii zdolności i nie tylko.
- Co zastąpiło studnie żywiołów?
- Wyłomy próżniowe, próżnia
- Odłamki stazy, staza
- Splątania pasma, pasmo
- Jeśli lubiliście ogniwa StrategOSa, powinniście wypróbować szczególnie to.
- Ogniki, słoneczne
- Ślady jonowe, elektryczne
Zestawy wyposażenia
Jest to niedawno wprowadzona funkcja, która zadebiutowała z Upadkiem Światła. Pozwala na łatwe przełączanie się między zestawami, gdy przygotowujecie konfiguracje pod kątem określonych aktywności. Na przykład konfiguracje pancerza i broni do PvP zwykle będą się znacznie różnić od konfiguracji do PvE. Ten system pozwala graczom przełączać się między starannie zbudowanymi konfiguracjami za naciśnięciem jednego przycisku.
Możecie zapisać do 10 zestawów wyposażenia na postać (nie na konto), więc personalizujcie do woli.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu konfiguracji, między innymi o tym, jak działa ogłuszanie czempionów, możecie zapoznać się z naszym pełnym omówieniem istotnych zmian i stojącą za nimi filozofią tutaj.
Czym są rangi Strażnika i jak działają?
Rangi Strażnika to nowy system, który stanowi fundamentalną część tożsamości Strażnika, reprezentując waszą wiedzę i opanowanie gry. Wasza ranga pozwoli innym graczom w Destiny 2 szybko i łatwo ocenić wasze doświadczenie i poziom umiejętności w grze.
Przede wszystkim pokazuje graczom zasady mechaniki budowania skutecznego Strażnika.
- W każdym sezonie system zachęca was do poznawania nowej mechaniki sezonowej i nowej wymagającej zawartości, dzięki czemu zdobywacie rangi, podejmując wyzwania.
- I wreszcie, jeśli chcecie osiągnąć rangi elitarne, ten system będzie was zachęcać do bycia cennymi członkami społeczności Destiny poprzez zdobywanie pochwał od innych Strażników. Dla tych, którzy naprawdę pragną być światłem w Ciemności, osiągnięcie rangi elitarnej to legendarny zaszczyt, którym cieszą się tylko najwięksi liderzy naszej społeczności.
Przed wyruszeniem w drogę nie zapomnijcie o tych narzędziach
Mamy masę nowych funkcji, którymi możecie się cieszyć. Należą do nich zestawy wyposażenia i właśnie wprowadzony system rang Strażnika (kolejne planowane funkcje zostaną przedstawione w późniejszym terminie). Nie chcemy jednak, abyście zapomnieli o narzędziach spoza gry. Mowa o naszej aplikacji towarzyszącej na urządzenia mobilne dla użytkowników systemów iOS i Android. Możecie w niej sprawdzić swoje postępy sezonowe, tytułu i postęp fabuły. Możecie wyszukiwać członków drużyny ogniowej dla praktycznie dowolnej aktywności, w której chcecie wziąć udział. Możecie szybko przeanalizować swój aktualny zestaw wyposażenia, nawet gdy nie gracie. Możecie nawet pobierać zlecenia, gdy przebywacie poza przestrzeniami społecznościowymi. To świetne narzędzie, które prezentuje wszystko, o czym powinniście wiedzieć, włącznie z takimi rzeczami, jak nasze cotygodniowe wieści z Destiny 2 – publikowane w czwartki wpisy na blogu z aktualizacjami pod tytułem Tydzień w Bungie, a także specjalne wpisy od projektantów gry, które zagłębiają się jeszcze bardziej w ten ewoluujący świat.
I to tyle! To wszystkie podstawy, które należy poznać przed rozpoczęciem gry w Destiny 2, obojętnie czy gracie po raz pierwszy w ogóle, czy po raz pierwszy od jakiegoś czasu. Cieszymy się, że tu jesteście i nie możemy się doczekać, by zobaczyć, czego wasi Strażnicy dokonają w przyszłości.
Per audacia ad astra, Strażnicy!
Inne pomocne zasoby
Oto kilka innych odnośników, które warto mieć pod ręką: