Ewolucja systemu budowania konfiguracji

18 Sty 2023 - Destiny 2 Dev Team

Przez ostatnie kilka lat rozwijaliśmy opcje budowania konfiguracji w Destiny 2. Chcemy, aby gracze odkrywali niepowtarzalne i dające radość metody walki we wszystkich jej odcieniach, jednocześnie wyrażając siebie poprzez moc swoich Strażników. Obecny system tworzenia konfiguracji opiera się głównie na bibliotece modyfikacji, która jest niezwykle złożona, a czasem niejasna. Wprowadzamy więc zmiany, których zadaniem będzie ulepszenie tego systemu, a także innych aspektów tworzenia waszych wymarzonych maszyn do zabijania potworów.

Dziś przekażemy wam więcej szczegółów na temat zestawów wyposażenia i personalizacji modyfikacji w grze oraz rozbudowy całej koncepcji tworzenia konfiguracji.

STRESZCZENIE:

 • Konsolidacja to motyw przewodni wielu zmian, z którymi się dzisiaj zapoznacie.
  • Obecny system modyfikacji (sprzed Upadku Światła) był budowany fragmentami przez lata i zawiera wiele zbędnych elementów.
 • System zestawów wyposażenia daje Strażnikom możliwość błyskawicznego przygotowania się do dowolnego zadania.
  • Do dyspozycji będziecie mieć dziesięć miejsc na zapisanie zestawów wyposażenia.
  • Ten jednoekranowy system da graczom również możliwość łatwiejszego tworzenia zestawów wyposażenia i dzielenia się nimi ze społecznością.
 • Ekran personalizacji modyfikacji sprawi, że zarządzanie wszystkimi modyfikacjami zgromadzonymi w jednym miejscu stanie się łatwiejsze.
  • Podobnie jak w przypadku ekranu wyglądu Strażnika, ekran ten jest miejscem, w którym w każdej chwili znajdziecie wszystkie elementy swojego pancerza i modyfikacje.
 • Środki umożliwiające pokonywanie czempionów zostaną rozdzielone na cechy artefaktu, zdolności podklas i inne.
 • Aktualizacje modyfikacji usprawnią ten proces i wniosą do Destiny 2 nowe, ekscytujące możliwości.
  • Korzystamy z tej okazji, żeby zająć się i dostroić każdą modyfikację w Destiny 2.
  • Usuniemy rodzaje energii z modyfikacji i elementów pancerza, dając graczom więcej swobody w tworzeniu konfiguracji. Koniec z przełączaniem się pomiędzy typami energii w poszukiwaniu danej modyfikacji.
  • Zmniejszymy nacisk na energię pancerza, dostrajając ponownie koszt związany z modyfikacjami pancerza i przeprojektowując cechy artefaktu tak, aby nie zajmowały już miejsc na modyfikacje.
  • W celu zwiększenia elastyczności konfiguracji przestawiamy się z modyfikacji związanych z konkretnym typem broni na modyfikacje związane z konkretnym typem obrażeń.

Zestawy wyposażenia

Możliwość zapisywania zestawów wyposażenia i łatwego przełączania się między nimi w grze to funkcja, o którą gracze prosili od dawna. Pojawi się w przyszłym miesiącu wraz z Upadkiem Światła! Sprawimy, że potęga, jaką daje szybkie przełączanie się pomiędzy pieczołowicie tworzonymi konfiguracjami, stanie się dostępna w grze.

Oto niektóre z problemów, które pragnął rozwiązać nasz zespół:

 • Szybka zmiana całych zestawów sprzętu bez licznych wycieczek do schowka czy konieczności otwierania drugiego ekranu.
 • Skrócenie przerw w grze spowodowanych zmianą wyposażenia.
 • Możliwość tworzenia etykiet umożliwiających szybką identyfikację zestawów wyposażenia.

Poniżej widzicie Czarownika z zapisanymi zestawami wyposażenia, zajmującymi trzy z sześciu odblokowanych miejsc. Będziecie mogli odblokować wszystkie dziesięć miejsc, pnąc się w systemie Rang Strażników. Każda etykieta konfiguracji wyposażenia daje liczne opcje wyboru koloru oraz symbolu, w tym Tygla, najazdów, Prób, Gambitu, typu obrażeń itd.

Modyfikacje i personalizacja modyfikacji

Wraz z premierą Upadku Światła w pewien sposób wszystko się zmieni. Będziecie mieli możliwość tworzenia od podstaw nowych konfiguracji niezbędnych do waszych przyszłych przygód. Nie wszystkie konfiguracje istniejące obecnie w Destiny 2 będą możliwe do odtworzenia w dniu premiery, ale na początek będziecie mieli dość spory wybór. Planujemy także rozszerzać opcje tworzenia konfiguracji w kolejnych sezonach.

Oto problemy, które chciał rozwiązać zespół:

 • Skrócenie czasu potrzebnego na zarządzanie modyfikacjami.
 • Usunięcie ograniczeń, które wywoływały konsternację – usunięcie przeszkód, aby budowanie konfiguracji sprawiało frajdę.
 • Danie graczom więcej zrozumiałych sposobów zdobywania modyfikacji.
 • Wyeliminowanie konieczności czekania, aż u Ady-1 pojawi się potrzebna wam modyfikacja.
 • Dostrojenie modyfikacji tak, aby gracze mieli więcej sposobów ekspresji przy jednoczesnym uporządkowaniu obszarów „zaburzeń równowagi mocy”.

Nasz nowy ekran personalizacji modyfikacji znacznie ułatwi wam tworzenie konfiguracji, ponieważ będziecie w stanie zobaczyć w jednym miejscu wszystkie aktualnie zastosowane modyfikacje i ich wpływ na wasze statystyki. Dzięki temu będziecie mogli szybko wybierać różne elementy sprzętu do usprawniania.

Na górze ekranu znajduje się również zakładka, dzięki której będziecie mogli przełączyć się na widok cech i statystyk waszej broni bez konieczności powrotu do ekranu postaci.

Porozmawiajmy o zdobywaniu modyfikacji. W przeszłości modyfikacje można było odblokować na wiele sposobów, ale głównie musieliście czekać, aż Ada-1 będzie miała je w swoim magazynie. Chcieliśmy wyeliminować zabawę w czekanie i sprawić, by ścieżka do odblokowania wszystkich modyfikacji była jasna.

Wszystkie modyfikacje zostaną odblokowane wraz z osiągnięciem 6. rangi Strażnika. Większość graczy, którzy spędzili jakiś czas w grze, rozpocznie od 6. rangi i natychmiast będzie miała dostęp do wszystkich modyfikacji. Nowi gracze odblokują modyfikacje, podnosząc swoją rangę. Wypatrujcie informacji na temat rang Strażników, które pojawią się wkrótce!

Stosowanie modyfikacji: szczegóły

Rodzaje energii modyfikacji zostaną usunięte, co wyeliminuję potrzebę posiadania czterech różnych wersji danego elementu pancerza podczas tworzenia konfiguracji. Przekształcimy również miejsce na modyfikację pancerza „Styl walki” w dodatkowe miejsce na modyfikację dostępne dla danego elementu pancerza (hełmu, rękawic itd.). Zmniejszymy również koszt energii wielu z tych modyfikacji, co da wam więcej opcji ich mieszania i łączenia.

Dodatkowo modyfikacje pancerza, które wcześniej zapewniały korzyści związane z bronią w oparciu o jej archetyp (na przykład ładowarka do rewolweru), teraz będą zapewniać korzyści związane z bronią w oparciu o typ zadawanych przez nią obrażeń. To wyrówna szanse wszystkich archetypów broni i powinno ułatwić skompletowanie wachlarza potężnych modyfikacji, które będą korzystnie wpływać na całą broń z wyposażenia zadającą ten sam typ obrażeń.

Ale to nie wszystko. Modyfikacje artefaktu staną się cechami do odblokowania. Nie będzie trzeba ich już umieszczać w gnieździe. Po zdobyciu zostaną odblokowane na czas trwania sezonu i będą pasywnie oddziaływać na wasze wyposażenie.

Co to dokładnie oznacza? Powiedzmy, że w danym sezonie bronią antybarierową są karabiny pulsacyjne. Ta zmiana oznacza, że nie będziecie już musieli wyposażać się w odpowiednią modyfikację, co wymaga poświęcenia cennego miejsca i zużywa energię. Wszystkie wasze karabiny pulsacyjne (oprócz tych, które mają wbudowaną cechę przeciwko czempionom) będą automatycznie miały działanie antybarierowe. Jak możecie sobie wyobrazić, aktywowanie wszystkich modyfikacji artefaktu naraz dawałoby wam trochę za dużo mocy! Z tego powodu nie będziecie mieli możliwości odblokowania wszystkich modyfikacji jednocześnie. Będziecie musieli zawsze wybrać 12 cech, które będą aktywne. Chcemy jednak, żeby zmiana konfiguracji była tak prosta, jak to tylko możliwe, dlatego reset artefaktu będzie darmowy.

Co to oznacza dla dodatkowego miejsca na modyfikację artefaktu w elementach pancerza pomysłowości? Począwszy od premiery Upadku Światła pancerze pomysłowości będą mieć nowe, specjalne miejsce na modyfikację, zapewniające trzy dodatkowe punkty do statystyk postaci takich jak siła, mobilność, intelekt itd. To pomoże wam zwiększyć statystyki przy udoskonalaniu waszych konfiguracji.

Gdy już wybierzecie swoje wyposażenie i modyfikacje, nadejdzie czas, by zagłębić się w grę. Wprowadzamy aktualizacje rozgrywki, które będą stanowić dopełnienie powyższych zmian.

Gem, set, mecz

Jednym z elementów, które od zawsze odgrywały ogromną rolę w sposobie tworzenia konfiguracji, jest dopasowanie. Zróżnicowanie typów obrażeń to był właściwie wymóg, bo inaczej mierzyliście się z osłonami, które wydawały się niemożliwe do przebicia. Chcemy usunąć to ograniczenie i pozwolić na więcej swobody w tworzeniu konfiguracji, abyście mogli skorzystać z nowych modyfikacji właściwych dla poszczególnych żywiołów.

Aby osiągnąć ten cel, dopasowanie zostanie usunięte z aktywności o wysokim poziomie trudności. Dostroimy również sposób, w jaki możecie zadawać obrażenia różnym typom osłon. Podstawowa odporność osłon na niedopasowane typy obrażeń w całej grze została ustawiona na 50% (podobnie jak ma to miejsce w Gambicie). Wprowadzimy również inne sposoby na zwiększenie obrażeń zadawanych osłonom, o których opowiemy wam przed premierą. Pomoże wam to zgrać wasze cechy oraz zdolności z pojedynczym rodzajem obrażeń, zamiast rozpraszać je po kilku różnych typach.

Jesteśmy czempionami

Czempioni to kolejny element, który będzie mieć ogromny wpływ na wasze konfiguracje. Chcemy, aby kontrowanie czempionów było bardziej logiczne. To powinno również pomóc wam nauczyć się, jak sobie z nimi radzić. Zatem, choć wciąż będziecie mogli wybierać cechy artefaktu skierowane przeciwko czempionom w oparciu o używaną przez siebie broń, chcemy też dodać opcje przeciwko czempionom do waszych podklas, tak aby stanowiły dopełnienie waszej broni.

Czempioni bariery (kontra słoneczna, próżniowa i pasma)

Niestabilne pociski z broni dodatkowo przebijają osłonę i ogłuszają czempiona. Ataki gracza w stanie promienistości przebijają osłonę i ogłuszają czempiona. Pasmo również będzie umożliwiało przebijanie osłon.

Czempioni przeciążeniowi (kontra elektryczna, stazy i próżniowa)

Zadawanie czempionowi przeciążeniowemu obrażeń za pomocą elektrycznego porażenia ogłusza czempiona. Również efekty tłumienia oraz spowolnienia stazą ogłuszają czempiona.

Niepowstrzymani czempioni (kontra elektryczna, słoneczna, stazy oraz pasma)

Oślepienie niepowstrzymanego czempiona natychmiast go ogłusza. Zamrożenie stazą, a następnie roztrzaskanie, oraz efekt słonecznego zapłonu również ogłuszają czempiona. Pasmo również będzie umożliwiało wyprowadzenie kontry przeciwko niepowstrzymanym czempionom.

Modyfikacje naładowania pancerza

Wraz z usunięciem miejsca na modyfikację „Styl walki” wiele modyfikacji należących do rodziny Nasycenia Światłem czy studni żywiołu stanie się częścią przeprojektowanego systemu naładowania pancerza i zostanie przeniesionych do gniazd związanych z danym elementem pancerza. Mechanika naładowania pancerza działa następująco:

 • Umieszczenie w gnieździe modyfikacji pancerza korzystającej z systemu naładowania pancerza daje dostęp do tego systemu.
 • Funkcja Jaśniej być nie może (podnoszenie kuli mocy, aby zyskać jednostkę naładowania) jest teraz dostępna zawsze, gdy gracz jest wyposażony w dowolną modyfikację naładowania pancerza.
  • Wiele modyfikacji, które uprzednio pozwalały na tworzenie studni żywiołu lub zapewniało ładunki Nasycenia Światłem zostało przekształconych tak, by zamiast tego tworzyć kule mocy.
 • Domyślnie możecie teraz mieć od 0 do 3 jednostek naładowania pancerza, które będą wyświetlać się w formie wzmocnienia w miejscu na efekty.
  • Wyposażając się w modyfikacje pancerza korpusu (Buzujący ładunek), możecie zwiększyć maksymalną liczbę jednostek naładowania pancerza aż do 6.
 • Niektóre modyfikacje zapewniają pasywne, stałe korzyści, gdy macie jakiekolwiek jednostki naładowania pancerza. Gdy macie którąś z tych modyfikacji pancerza na wyposażeniu, jednostka naładowania pancerza będzie znikać co 10 sekund, jeśli nie zostanie zużyta w inny sposób.
  • Gracze mogą wydłużyć ten czas, umieszczając w gnieździe przedmiotu klasowego modyfikację przedłużającą naładowanie.
  • Przykładowo Kropielnica mądrości w gnieździe pancerza głowy zapewni premię do intelektu, jeśli aktywna jest jakikolwiek jednostka naładowania pancerza.
 • Niektóre modyfikacje zużywają 1, 2, 3 lub wszystkie jednostki naładowania pancerza, jeśli zostaje spełniony odpowiedni warunek, zapewniając wam w zamian natychmiastowe korzyści.
 • Kilka innych modyfikacji (Kumulacja do potęgi w gnieździe pancerza nóg, Przyjaciele pod wpływem i Promieniste Światło w gnieździe pancerza głowy, Dylatacja czasu w gnieździe przedmiotu klasowego itd.) może modyfikować dla was system naładowania pancerza, nie zapewniając konkretnej premii, gdy macie jednostki naładowania pancerza.
 • Ciosy kończące będą teraz zużywać naładowanie pancerza i nie będą mieć wpływu na poziom energii superzdolności.

Ewolucja studni żywiołów

Choć wiele modyfikacji, które wcześniej tworzyły studnie żywiołów lub z nich korzystały, zostało zmienionych tak, by opierały się na kulach mocy, nie wszystkie aspekty studni żywiołów znikną całkowicie. Zamiast tworzyć studnie żywiołu, każda podklasa będzie teraz odpowiedzialna za pojawianie się obiektów związanych z danym typem obrażeń.

 • Śladów jonowych w przypadku elektryczności.
 • Ogników dla podklasy słonecznej.
 • Wyłomów próżniowych dla próżni.
 • Odłamki stazy wciąż będą wykorzystywane w przypadku stazy.
 • Pasmo również będzie miało swój obiekt, o którym opowiemy więcej wkrótce.

Możliwość tworzenia tych obiektów nie będzie zapewniana przez modyfikacje pancerza, ale przez waszą podklasę. Na przykład gdy fragment Iskra hartowania jest aktywny u słonecznego Łowcy, stworzy ognik po pokonaniu wroga bronią słoneczną.

Podniesienie któregokolwiek z tych obiektów zapewni energię zdolności lub będzie dawać inne efekty w zależności od konfiguracji waszej podklasy. Przykładowo jeśli gracie podklasą słoneczną i wyposażyliście się w nowy fragment Iskra miłosierdzia, podniesienie ognika zapewni wam efekt odnowienia. Tuż po premierze liczba tego rodzaju interakcji będzie ograniczona, ale planujemy rozbudowywać ten system w przyszłości.

Kwestia balansu

Choć głównym celem było usprawnienie procesu budowania konfiguracji, zaglądając pod maskę systemu, musieliśmy również dostroić trochę innych elementów, aby rozwiązać problem skoków mocy, których źródłem były pewne konfiguracje. Jak powiedzieliśmy wcześniej, przyjrzeliśmy się każdej modyfikacji z osobna i niektóre z nich zostały zmienione, przeniesione w inne miejsca, zastosowane do innych zdolności lub usunięte. W związku z usunięciem rodzaju energii pancerza i konsolidacją mechaniki w systemie naładowania pancerza niektóre modyfikacje stały się zbędne i zostały usunięte. Ograniczyliśmy niektóre modyfikacje zapewniające energię zdolności, premie do statystyk czy obrażenia broni, ale dodaliśmy również nowe modyfikacje poszerzające możliwości tworzenia konfiguracji. Nie wszystkie konfiguracje będą mogły zostać odtworzone w dokładnie taki sam sposób, ale w systemie wprowadzono dość zmian, by zapewnić wiele nowych możliwości dzięki nowym modyfikacjom i połączeniom zdolności.

Przykładem modyfikacji, które nas opuszczają, jest Ogniwo StrategOSa. Są one reliktami przeszłości, które już wcześniej zostały osłabione. Przez długi czas świetnie sobie radziły, ale zostaną wycofane i od sezonu 20. nie będą już dostępne, ustępując miejsca nowym opcjom, które będziecie mogli wziąć pod uwagę przy rozwijaniu preferowanego stylu walki.

Patrząc w przyszłość

Omówiliśmy bardzo dużo rzeczy i wiemy, że taka ilosć zmian sprowokuje wiele pytań. Będziemy mieli więcej do powiedzenia na ten temat oraz o mnóstwie innych ekscytujących zmian, które nadejdą wraz z premierą Upadku Światła, w przyszłym miesiącu. W przypadku takiego systemu najlepszym sposobem na zrozumienie go jest rozpoczęcie używania go w praktyce.

Jak w przypadku wszystkiego, co wiąże się ze wsparciem Destiny 2, ta ewolucja to nie koniec. Planujemy w dalszym ciągu dostrajać i usprawniać ten system i dodawać nowe elementy do tworzenia konfiguracji, aby wypełnić luki w mocy, którymi nie mieliśmy możliwości zająć się w tej wersji. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co stworzycie przy pomocy tych nowych narzędzi. Z niecierpliwością wypatrujemy waszych nowych konfiguracji.

Strona ta korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jak najlepszej jakości usługi. Klikając „Akceptuję”, akceptujesz politykę zawartą w następujących dokumentach: Polityka cookies oraz Polityka prywatności.