Tydzień w Bungie – 14.05.2020

14 Maj 2020 - Cozmo_BNG

W tym tygodniu w Bungie odkryto nowe zadanie.  

Zakończyły się Zawody Strażników. Łowcy zwyciężyli pierwszego dnia, ale Tytani przybyli tłumnie i zdominowali resztę wydarzenia. Czarownicy zgarnęli srebro, a Łowcy i tak pięknie wyglądają.

W ten weekend odbędzie się też ostatnia Żelazna Chorągiew w tym sezonie, a wraz z nią gracze odkryją nowe wydarzenie. Społeczność ma za zadanie pomóc Rasputinowi poprzez kończenie wydarzeń Wieży Serafina. Obecnie członkowie społeczności pracują nad osiągnięciem celów w EMS, na Księżycu i Io. 

Dotarły do nas opinie, że wydarzenia Wieży są za trudne i ciężko jest zebrać wystarczającą liczbę ludzi, którzy chcieliby się przyłączyć. Wprowadziliśmy na naszych serwerach pewne zmiany, aby zmniejszyć poziom trudności wydarzenia i tym samym pomóc w złagodzeniu waszych frustracji i zwiększeniu szans na sukces. 

Pomyliliśmy się przy obliczaniu wymaganej liczby ukończeń i w związku z tym wczoraj wprowadziliśmy dodatkowe multiplikatory, aby pomóc w postępach społeczności i doprowadzić was wszystkich do kolejnego etapu. Więcej na temat dokonanych zmian przeczytacie tutaj.


Maksymalny poziom mocy

W lutym Luke mówił o planach związanych z nasycaniem legendarnego sprzętu. Zespół twórców Destiny ma dla was więcej szczegółów na ten temat. 

Zespół twórców Destiny: Dziś porozmawiamy o zmianach związanych z nasycaniem sprzętu w Destiny 2.  Zmiany te zaczną być widoczne już w sezonie 11, ale dopiero w sezonie 12 będą miały wpływ na wasz arsenał.  Więcej na ten temat już za chwilę.

Chcemy, żeby nasz sandbox był ciekawy, interesujący i dynamiczny, oraz żeby ewoluował w ten sam sposób, w jaki ewoluuje cała gra. Nasi gracze wchodzą w interakcje ze światem gry głównie przy pomocy broni. Chcemy zatem, aby w każdym sezonie mogli odkryć broń, która zapewni im poczucie mocy, będzie miała nowe ciekawe cechy i umocni konfiguracje sprzętu, które będą tworzone przez graczy na nowe, niekonwencjonalne sposoby.

Zmiany w systemie nasycania, o których dziś mowa, zostały zaprojektowane z myślą o poniższym:
 • Chcemy, żebyście mogli częściej zdobywać potężniejszy wyjątkowy sprzęt.
   • Obecnie jeśli nowa legendarna broń, nie jest lepsza od najlepszej broni w swojej klasie, nie ma powodu, by zastępować nią posiadaną przez was broń.
   • Jeśli jednak nowa legendarna broń będzie lepsza od broni, która jest obecnie najlepsza w swojej klasie, to może to sprawić, że zaburzona zostanie równowaga mocy, będziemy musieli usunąć wyzwanie z gry lub sprawić, że przedmiot ten będzie obowiązkowy/będzie jedyną opcją w wymagających aktywnościach.
   • Oba powyższe punkty dotyczą też modyfikacji i cech.
 • Potężne bronie mogą mieć epokowy charakter, ale te epoki muszą się kiedyś zakończyć, aby ustąpić miejsca nowym.
   • Chcemy, żeby silne bronie mogły zabłysnąć w blasku reflektorów i, w miarę możliwości, chcemy, żebyście byli przygotowani na pojawianie się i znikanie potężnego sprzętu w najlepszych taktykach gry końcowej (tzw. endgame meta).
   • Nie da się tego rozwiązać wprowadzając coraz to lepszą broń. Czas zabijania stawałby się przez to coraz krótszy zarówno w PvP jak i w PvE, aż w końcu sandbox walki byłby nieciekawy i pozbawiony taktyki.
 • Ponadto chcemy utrzymać stopniowo ewoluującą metę, która sprzyja eksperymentom i dyskusjom.
   • Wierzymy w to, że gra Destiny jest najlepsza, gdy można w niej zdobywać atrakcyjne przedmioty i prowadzić dyskusje z członkami swoich klanów na temat tego, które z tych nowych przedmiotów wykorzystać w najeździe, albo które z nich znajdą się na topie w Próbach w przyszłym sezonie.
Skoro już wiemy co jest celem zmian, porozmawiajmy teraz o tym, jak będą one działać.
 • Wszystkie legendarne egzemplarze broni i elementy pancerza będą mogły osiągnąć maksymalny poziom mocy poprzez nasycanie.
   • Egzotyki nie będą miały maksymalnego poziomu mocy.
 • Maksymalny poziom mocy tych przedmiotów będzie równy limitowi mocy, który będzie możliwy do osiągnięcia 3 sezony później (łącznie będą to 4 sezony).
   • Oznacza to, że legendarny sprzęt będzie miał rok czasu, w którym będzie go można wykorzystać w aktywnościach, w których wysoki limit mocy gracza ma znaczenie (aktywności na trudnym poziomie lub oparte na mocy).
 • Maksymalny poziom mocy tych przedmiotów zostanie wyświetlony w grze w sezonie 11, ale żaden z tych przedmiotów nie będzie miał maksymalnego poziomu mocy na początku tego sezonu.
   • Oznacza to, że wasz sprzęt będzie miał znaczenie we wszystkich aktywnościach w sezonie 11.
   • Będziecie mogli sprawdzić jaki jest maksymalny poziom mocy, który może osiągnąć wasz sprzęt, i na tej podstawie robić plany.
 • Gdy rozpocznie się sezon 12, broń i pancerze, które ukazały się w sezonach 1-8 będą miały maksymalny poziom mocy równy limitowi mocy gracza w sezonie 11.
 • Sprzęt z sezonów 9, 10, 11 i 12 będzie można nasycić do limitu mocy gracza przez rok od czasu, gdy sprzęt ten się ukazał w grze.
 • Wyjątkiem będzie broń i pancerze z najazdów Ostatnie życzenie i Ogród Zbawienia, których maksymalny poziom mocy będzie wyższy.

Przykład tego, jak będzie wyświetlany maksymalny poziom mocy w sezonie 11

To podstawowe informacje. Być może macie więcej pytań, np.:
 • Czy mogę korzystać ze sprzętu, który osiągnął maksymalny poziom mocy?
   • Tak. Zawsze będziecie mieć możliwość wyposażenia i korzystania z dowolnego elementu sprzętu.
   • Osiągnięcie limitu mocy przez gracza przynosi korzyści, ale w większości aktywności w Destiny nie jest konieczne. Możecie nadal wyposażać i korzystać z dowolnego sprzętu w tych aktywnościach.
 • Czy tyczy się to zarówno pancerza jak i broni?
   • Tak. Wszytki legendarny sprzęt, który zapewnia moc będzie miał maksymalny poziom mocy.
   • Poczynając od sezonu 12, pancerz nie będzie już miał zmieniającego się co sezon czwartego miejsca na modyfikacje. Zamiast tego pojawi się miejsce na modyfikacje, w którym będzie można umieszczać modyfikacje z całego roku. Zdajemy sobie sprawę, że zamiany pancerza co 2-3 sezony oraz gromadzenie pancerzy z poprzednich sezonów, jak to ma obecnie miejsce, nie są potrzebne.
   • Transmogryfikacja, o której mówiliśmy w poprzednim TwB, umożliwi wam zachowanie waszego ulubionego wyglądu i zastosowanie go na nowych elementach pancerza o wyższym maksymalnym poziomie mocy.
 • Jaki będzie maksymalny poziom mocy łupów zebranych w innym sezonie niż ten, w którym dany przedmiot miał swój debiut?
   • Ich maksymalny poziom mocy będzie odpowiadał poziomowi z sezonu, w którym zostały wydane.
   • Uwaga! Nie dotyczy to sprzętu, który zostanie wznowiony. Przeczytajcie kolejne pytanie.
 • Czy maksymalny poziom mocy sprzętu będzie aktualizowany?
   • Nie bezpośrednio, ale sprzęt może zostać wznowiony w przyszłych sezonach.  
   • Te wznowione wersje otrzymają nowy maksymalny poziom mocy w oparciu o sezon, w którym zostały wznowione. 
   • Z tym jak i kiedy sprzęt będzie wznawiany będziemy eksperymentować w trakcie roku 4.  Dajcie nam znać, co myślicie o tych różnych metodach, gdy się z nimi zapoznacie.

Z pewnością macie więcej pytań niż te powyżej, więc dajcie nam znać!

Zależy nam na tym, aby gra Destiny 2 rozwijała się i ewoluowała w nadchodzących latach, a częścią tej nieustannej ewolucji jest tworzenie ciekawego, interesującego i dynamicznego sandboxu. Wprowadzenie maksymalnego poziomu mocy sprawi, że będziemy mogli częściej tworzyć nowy ciekawy sprzęt, nie martwiąc się przy tym o zaburzenia równowagi pod względem mocy, co nie jest pożądane w żadnej grze. Zmiana ta powinna również wpłynąć na kreatywność i eksperymenty przy tworzeniu konfiguracji sprzętu z sezonu na sezon, jednocześnie sprawiając, że będziecie chcieli przewidzieć i przygotowywać się do tego, jak z czasem zmieni się sandbox.

Nie przestawajcie dzielić się z nami waszymi przemyśleniami i opiniami na temat tych zmian, gdy już trafią w wasze ręce.


Engramy [USUNIĘTO]


W zeszłym tygodniu sporo mówiliśmy o nagrodach. Mamy jednak dla was więcej soczystych kąsków związanych z naszymi planami na przyszły sezon. Więcej szczegółów na ten temat poda wam dyrektor kreatywny Robbie Stevens

Robbie Stevens: Cześć wszystkim! 
 
W sezonie 11 spróbujemy czegoś nowego, jeśli chodzi o to jak i gdzie zdobywane będą sezonowe nagrody. 
  
Dotychczas, aby zdobyć nagrody, we wszystkich sezonach roku 3 trzeba było poświęcić sporo czasu na sezonowe aktywności (Ofensywa Weksów, Zegar Słoneczny, Bunkry/Wieża Serafina). Choć wierzymy, że nowa zawartość to najlepsze miejsce na zdobywanie nagród to zdajemy sobie również sprawę, że Destiny 2 jest dużą grą i poświęcanie tak wielkiej ilości swojego czasu jedynie na sezonowe aktywności może być frustrujące. 
  
W sezonie 11 nagrody sezonowe będzie można zdobyć, biorąc udział w podstawowych aktywnościach (szturmach, Tyglu i Gambicie) oraz niemalże każdej innej aktywności, jaka znajduje się w grze (pełną listę znajdziecie poniżej). Chcemy, abyście mogli czerpać satysfakcję z całej gry i żeby każda rozgrywka dawała wam szansę na zdobycie sezonowych łupów. Oprócz nowych nagród w sezonie 11 powróci także broń z Sezonu Nieśmiertelnych, Sezonu Świtu i Sezonu Zasłużonych - po dwa egzemplarze z każdego sezonu. Łącznie będzie to sześć darmowych broni dla wszystkich graczy. 
  
Powiedzieliśmy już o niektórych z miejsc, w których będzie można zdobyć nagrody w sezonie 11, porozmawiajmy teraz o tym jak możecie na nie wpłynąć, aby zdobyć boskie statystyki i pancerze z wysokimi statystykami.  
  
W przeciągu ostatnich kilku sezonów wprowadziliśmy zlecenia na broń, które dają wam możliwość pogoni za konkretną nagrodą. Trudnościami wynikającymi ze zleceń będziemy się zajmować po roku 3, tymczasem w zbliżającym się sezonie zdecydowaliśmy się od zleceń na broń całkowicie odstąpić. Zamiast tego wprowadzimy nowy rodzaj engramu [USUNIĘTO]. Engram ten będzie zawierał większość nagród sezonu 11. Wydając sezonową walutę będziecie mogli wpłynąć na jego zawartość.  
  
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wyobraźmy sobie, że taki engram pojawił się w Sezonie Zasłużonych. Wyobraźcie sobie, że engram ten zawierał wszystkie możliwe egzemplarze broni i pancerze Sezonu Zasłużonych. A teraz wyobraźcie sobie, że zabieracie ten engram do bunkra Serafina i wydajecie sezonową walutę na jego „skupienie”, które sprawi, że engram ten będzie zawierał jedynie pistolet maszynowy Siódmego Serafina oraz strzelbę. Skupiając engramy [USUNIĘTO] w sezonie 11, będziecie mogli wybrać swoje nagrody. Dotyczy to także zdolności (gdy ją zdobędziecie) skupiania engramów, aby zawierały wyłącznie pancerz z sezonu 11 i pakiety o wysokich statystykach.
  
Engram [USUNIĘTO] otrzymają zarówno ci, którzy będą grać w sezonie 11 za darmo jak i posiadacze przepustki sezonowej, jednak pełen wachlarz kategorii skupiania engramów będzie dostępny tylko dla posiadaczy przepustki.
  
Oto jakie kategorie skupiania engramów [USUNIĘTO] będą dostępne dla wszystkich graczy po ukończeniu zadania rozpoczynającego w sezon 11. 
 • Skupianie pancerza w sezonie 11 sprawi, że engram będzie zawierał tylko pancerze z sezonu 11. 
 • Skupianie broni z poprzednich sezonów zamieni nagrody w engramie, tak aby zawierał tylko sześć egzemplarzy broni z następujących sezonów: Nieśmiertelnych, Świtu i Zasłużonych. 
  
Wraz z początkiem sezonu 11 wszyscy gracze otrzymają dostęp do trzech kategorii skupiania, a posiadacze przepustki sezonowej będą mieli dostęp do dodatkowych 15 kategorii.
  
Lista aktywności, w których można będzie zdobyć engramy [USUNIĘTO] W sezonie 11: 
 • [USUNIĘTO]  
 • [USUNIĘTO]  
 • Wydarzenia publiczne 
 • Szturmy 
 • Gambit 
 • Tygiel 
 • Lochy 
 • Najazdy
 • Przygody 
 • Polowania na Koszmary 
 • Kuźnie  
 • Rozliczenie 
 • Menażeria 
 • Protokół eskalacji 
 • Ślepa Studnia 
 
Uwaga: Oprócz aktywności z powyższej listy, engramy [USUNIĘTO] mogą się także pojawić po pokonaniu nieprzyjaciół w dowolnym miejscu Układu Słonecznego, podobnie jak ma to miejsce w przypadku legendarnych engramów. Mają one tę samą pulę łupów, co legendarne engramy i gdy sprawiacie, że łup się pojawia, to macie 66% szans na zdobycie engramu [USUNIĘTO] i 34% na to, że otrzymacie legendarny engram. 
  
Mamy nadzieję, że zaprezentowane tu informacje na temat sezonu 11, dadzą wam szerszy obraz tego, jak podchodzimy do opinii naszej społeczności w krótkiej perspektywie czasowej.


Serce StrażnikaNa początku tygodnia zakończyliśmy inicjatywę charytatywną Serce Strażnika, która rosła w siłę przez cały miesiąc. Prosiliśmy was o wsparcie organizacji Direct Relief w jej działaniach, mających na celu dostarczanie sprzętu szpitalom i pracownikom służby zdrowia na całym świecie. Strażnicy z całego świata odpowiedzieli na to wezwanie pełną mocą łącznie zbierając 788 923,19 $. Kwota ta przewyższyła nasz cel 700 000 $. 

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy dokonali wpłat oraz poświęcili swój czas na poprowadzenie streamu w jednym z 39 zleceń Bungie, które przygotowaliśmy w ramach tego wydarzenia. To bardzo pokrzepiające, gdy nasza społeczność po raz kolejny łączy się, by uczynić świat odrobinę lepszym miejscem w tych trudnych czasach. 


Więcej napraw


Zespół pomocy technicznej ma na oku wszystkie zgłaszane przez was problemy i opowie wam o tym, jak sobie z nimi radzi.

Oto raport zespołu.

POPRAWKA 2.8.1.2

Poprawka 2.8.1.2 zostanie udostępniona graczom we wtorek 19 maja. Oto harmonogram prac konserwacyjnych Destiny 2 w ramach poprawki 2.8.1.2:
 • 18:00 czasu środkowoeuropejskiego: Rozpoczną się prace konserwacyjne usług Destiny 2.
 • 18:45 czasu środkowoeuropejskiego: Usługi Destiny 2 zostaną wyłączone na wszystkich platformach.
 • 19:00 czasu środkowoeuropejskiego: Rozpocznie się instalacja poprawki 2.8.1.2 Destiny 2 na wszystkich platformach i we wszystkich regionach. Gracze będą mogli ponownie zalogować się do Destiny 2 o 19:01.
 • 19:01 czasu środkowoeuropejskiego: Usługi Destiny 2 zostaną włączone na wszystkich platformach.
 • 21:00 czasu środkowoeuropejskiego: Zakończą się prace konserwacyjne usług Destiny 2.
 • Aby uzyskać dostęp do przyszłych harmonogramów, gdy się pojawią, zajrzyjcie do artykułu pomocy na temat stanu serwera i aktualizacji Destiny. Jeśli chcecie być na bieżąco z wszelkimi informacjami, kiedy prace konserwacyjne będą w toku, śledźcie @BungieHelp na Twitterze i obserwujcie stronę help.bungie.net.

NADCHODZĄCE ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW
Poniżej znajduje się lista błędów, które zostaną naprawione w poprawce 2.8.1.2:
 • Małe premie przepustki sezonowej do PD drużyn ogniowych będą teraz działać tak, jak powinny.
 • Rękawice pancerne Czułość boga-czerwia nie będą przyznawały trwających w nieskończoność 5x Płonących pięści.
 • Zdjęcie rękawic Zimowy fortel spowoduje, że wszystkie cechy pieczęci Czarownika przestaną działać.

KODY BŁĘDÓW

W piątek 8 maja wprowadziliśmy poprawkę, która miała na celu rozwiązać problem z występowaniem błędu WATERCRESS. Od 8 maja uważnie monitorujemy napływające zgłoszenia o błędzie WATERCRESS i zauważyliśmy, że częstotliwość występowania tego błędu znacząco zmalała. Podczas gdy pracujemy nad dalszym rozwiązaniem tego problemu, prosimy, aby ci z was, którzy spotkają się z błędem WATERCRESS, zgłosili to na naszym forum #Help.

Nieustannie monitorujemy też błędy BEETLE, RABBIT, BEAVER i ANTEATER, które występują ze zwiększoną częstotliwością.

SERCE STRAŻNIKA

We wtorek 12 maja zakończyła się Inicjatywa Serce Strażnika. Wpłaty, które dotarły do nas 12 maja po godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego nie kwalifikują się do otrzymania emblematu Serce Strażnika. 
Jeśli dokonaliście wpłaty w czasie trwania inicjatywy i nie otrzymaliście jeszcze emblematu, prosimy o skontaktowanie się z Fundacją Bungie i przedstawienie numeru dowodu wpłaty oraz daty jej dokonania, abyśmy mogli wam pomóc.

BIEŻĄCE ZNANE PROBLEMY

Na bieżąco analizujemy rozmaite znane problemy. Tymczasem poniżej znajduje się lista najnowszych błędów zgłoszonych na naszym forum #Help:
 • Triumf Mistrz Wstąpienia nie odblokowuje się u wszystkich graczy.
 • Wśród łupów nie pojawiają się modyfikacje do ulepszonych ładowarek do karabinów fuzyjnych, karabinów automatycznych i łuków.
 • Cecha rękawic Twierdzy „Zaciśnięta pięść” nie działa tak, jak powinna.
Pełną listę najnowszych problemów w Destiny 2 można znaleźć w artykule ze znanymi błędami. Gracze, którzy znajdą inne błędy, mogą je zgłosić na forum #Help.


Teraz gramy


A teraz przejdźmy do filmików, które przykuły w tym tygodniu naszą uwagę. 

Filmik tygodnia: Prędkość


Wyróżnienie: Oko cyklonu


Jak zawsze na dowód tego, że ich filmik został tu zaprezentowany, zwycięscy otrzymają specjalny emblemat. Jeśli wygrasz, nie zapomnij zamieścić linku do swojego profilu Bungie.net w opisie pod filmikiem.


Mamy nadzieję, że spodobało się wam nasze krótkie omówienie nowego engramu [USUNIĘTO], który pojawi się w przyszłym sezonie. W przyszłym tygodniu przedstawimy wam więcej zmian dotyczących zdobywania nagród w sezonie 11. Niektórzy z was wiedzą czym jest pula łupów. Wielu z was nie ma pojęcia, o czym mówię. Nie martwcie się, porozmawiamy w przyszłym tygodniu.   

<3 Cozmo

Strona ta korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jak najlepszej jakości usługi. Klikając „Akceptuję”, akceptujesz politykę zawartą w następujących dokumentach: Polityka cookies oraz Polityka prywatności.