Tydzień w Bungie – 7.05.2020

7 Maj 2020 - A_dmg04

W tym tygodniu w Bungie Zawody Strażników już prawie dobiegają końca. Zanim zagłębimy się w nasz cotygodniowy wpis, oto kilka słów od Luke’a Smitha na temat, który ostatnio bardzo zajmuje wielu graczy: Eververse.

Nagrody w Destiny 2 

Cześć wszystkim! 

W tym wpisie przyjrzymy się części zmian, którymi zostaną objęte nagrody w Destiny 2. Jak wiecie, nagrody dla postaci pochodzą z różnych źródeł: z playlist, na których znajdujecie losowych graczy do wspólnej gry, z aktywności aspiracyjnych takich jak najazdy, Próby i lochy, w których łączycie siły w drużynach ogniowych, a nawet z Eververse, gdzie wymieniacie srebro albo jasny pył na pożądane przedmioty. W obecnej wersji Destiny 2 balans związany z nagrodami nie jest jednak taki, jak byśmy chcieli. Mówiąc krótko, świat wciąż oferuje zbyt mało. Zamierzamy to naprawić. 

Do rzeczy. 

Oto część atrakcji, które zaplanowaliśmy na czwarty rok Destiny 2: 

Zmiany dotyczące przedmiotów ozdobnych i akcesoriów (Duchy, statki i Wróble) 

Dodamy do Destiny 2 funkcję transmogryfikacji. 
  • Pozwoli ona graczom zamieniać pancerz w uniwersalne zdobienia.
  • Chcemy, aby było to możliwe w zamian za aktywność w grze lub srebro. 
  • W tej chwili trwają jeszcze prace nad tą funkcją i prawdopodobnie zostanie ona wprowadzona w ciągu roku 4.

W każdym sezonie będziemy wprowadzać aspiracyjne poszukiwania pancerza. Do tej pory nie robiliśmy tego regularnie. 
  • Pancerz będzie pochodził z aktywności, nie z przepustki sezonowej czy Eververse. 
    • Na przykład: Usunęliśmy pancerz Eververse z sezonu 11 i wcieliliśmy go do aktywności aspiracyjnej, bo tak należało postąpić dla dobra gry. 

Udoskonalamy nagrody za aktywności aspiracyjne (najazdy, Próby, lochy)
  • W przyszłości za aktywności aspiracyjne gracze będą otrzymywać moc, przedmioty i elementy ozdobne.
    • W każdej aktywności aspiracyjnej będzie do zdobycia co najmniej jedno akcesorium. 
  • Nasz zespół pracuje właśnie nad bronią poziomu adept do Prób Ozyrysa.
  • W Próbach sezonu 13 pojawią się nowe pancerze (czyli żadnego recyklingu), akcesoria i broń.
    • Nowe pancerze będą trafiać do Prób każdego roku. 
  • Częścią kolejnego najazdu Destiny będą nowe pancerze, broń oraz egzotyczne akcesoria (żadnych spoilerów).

Począwszy od sezonu 12 w sklepie Eververse nie będą sprzedawane już statki, obudowy Duchów, Wróble oraz zdobienia broni oparte na tematyce z aspiracyjnych aktywności.
  • Nie planujemy modyfikować istniejących przedmiotów, ponieważ potrzebny na to czas możemy spożytkować na wprowadzanie do gry nowych elementów. 

Zmiany w nagrodach za główne playlisty (szturmy, Gambit i Tygiel)

Dodamy do głównych playlist nowy zestaw pancerza (szturmy, Gambit i Tygiel). 
  • Zestaw ten cechuje się nową geometrią, przy czym ozdoby i barwy są związane z daną aktywnością. 
  • Będziemy tworzyć takie nowe zestawy każdego roku (tzn. w roku 4, 5, 6 itd.) 
  • Ten zestaw pojawi się razem z kolejnym dodatkiem. 

Począwszy od sezonu 12, w każdym sezonie będziemy dodawać nową broń do poszukiwania.
  • Można ją zdobyć, grając w jedną z głównych playlist.
  • Do broni dostępne będą związane z aktywnością legendarne skórki, które można odblokować na każdej playliście.

Nie będziemy już sprzedawać nowych legendarnych zdobień broni w Eververse.

Pył i engramy.

Chcemy ułatwić zdobywanie jasnego pyłu. 
  • Będziemy odchodzić od sposobów pozyskiwania jasnego pyłu, które są ściśle związane z postaciami. Zamiast tego bardziej skupimy się waszych kontach. 
  • Ta zmiana ma na celu znaczące zwiększenie ilości jasnego pyłu zdobywanego przez graczy, którzy mają tylko jedną postać. 

Aktualizujemy także jasny engram, wzbogacając jego zawartość. 
  • Jasny engram zdobyty w przepustce sezonowej będzie obejmował różne przedmioty Eververse z roku 3, uprzednio sprzedawane za srebro i jasny pył. Od tej pory jasny engram będzie aktualizowany co sezon, tak aby zawierał przedmioty Eververse z co najmniej trzech poprzednich sezonów.

Mamy nadzieję, że wy i wasi bliscy jesteście zdrowi i macie się dobrze. Wiemy, że moglibyście dowolnie spędzać swój czas, i cieszymy się, że poświęcacie go właśnie nam. Dzięki i trzymajcie się. 

Do zobaczenia wkrótce 
Luke Smith 

A teraz czas na powrót do naszego TwB!


Coraz bliżej mety

Słuchajcie, wy to wiecie. I ja to wiem. Tytani walczą zaciekle, przejąwszy prowadzenie w Zawodach Strażników już drugiego dnia od rozpoczęcia wydarzenia. Stawiają czynny opór zatopionym w księgach Czarownikom. Śmieją się w twarz skupionym na stylu Łowcom takim jak ja. Po latach stania w cieniu i unikania światła jupiterów Tytani jaśnieją większym blaskiem niż kiedykolwiek dotąd. 

Im dłużej o tym myślę, tym mniej mnie to dziwi. Kiedy wydarzenie się rozpoczęło, wiedziałem, że Tytani wezmą w nim udział… Może nie tak licznie, ale oni zawsze mieli tendencję do przybywania tam, gdzie są potrzebni. Każdego dnia Tytani niestrudzenie stawiają czoło ciemności w obronie mieszkańców Ostatniego Miasta. Choć liczyłem na więcej zwycięstw Łowców, nie mogę nie być pełny podziwu dla ich niesłabnącej siły. Niezła robota, Tytani. Zasługujecie na więcej uznania, niż przypada wam w udziale.

Zostało jeszcze kilka dni do końca wydarzenia – w każdym z nich można zdobyć dwa punkty do dziennego wyniku. Czarownicy, Łowcy… to wasza ostatnia szansa, żeby się odegrać. Czy zdołacie jeszcze przechylić szalę zwycięstwa? A może już się pogodziliście z drugim i trzecim miejscem na podium? Pokażcie, na co was stać.

Dość już o tym – czas na pozostałe tematy tego tygodnia. Serce Strażnika dobiega końca i mamy ostateczną listę celów zleceń Bungie, na które możecie polować w ramach akcji charytatywnej, a także prognozę ostatecznej Żelaznej Chorągwi na ten sezon. 


Serca Strażnika: Ostatni tydzieńRozpoczął się ostatni tydzień akcji charytatywnej Serce Strażnika. Nie wiem, czy śledziliście wyniki, ale w zeszłym tygodniu osiągnęliśmy nasz cel – 700 000 $! Znając tę społeczność, to jednak jeszcze nie koniec. W chwili pisania tego artykułu pomogliście nam zebrać kolejne 50 000 $ dla tych, którzy ucierpieli z powodu pandemii COVID-19. Mamy jeszcze mnóstwo zleceń Bungie, które możemy nałożyć na członków społeczności w ramach tego wydarzenia dobroczynnego. Oto kogo możecie szukać w ciągu kilku następnych dni:

8 maja – Phammy o godz. 10:00 CEST na PC (Australia)
8 maja – Benj i PolarBear o godz. 19:00 CEST na PC (UK)
8 maja – Kinda Funny i What’s Good Games o godz. 21:00 CEST na PS4
9 maja – Zoe_ o godz. 14:00 CEST na PC (UK)
11 maja – Jarv i HOUNDISH o godz. 19:00 CEST na Xbox (UK)

Akcja Serce Strażnika kończy się 12 maja 2020 r. o godz. 19:00 CEST. Jeśli chcecie wesprzeć naszą inicjatywę i otrzymać emblemat Serce Strażnika, przekażcie co najmniej 20 $ na stronie Tiltify przed tym terminem!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w zbiórce. Chyba nikt z nas nie wyobrażał sobie, że taka pandemia będzie miała miejsce. To, że Strażnicy znów połączyli siły, by pomóc tym w potrzebie, jest naprawdę pokrzepiające. Dziękujemy.


Żelazny finał

W następnym tygodniu lord Saladyn powróci do Wieży, żeby poprowadzić ostatnią Żelazną Chorągiew tego sezonu. Jeśli lubicie oparte na mocy walki 6 na 6, to wasza szansa, żeby zabłysnąć. Saladyn wprawi w ruch finałową rundę cotygodniowych zleceń – za każde z nich będzie można zdobyć potężny sprzęt szczytowy. Powiedzmy, że ciągle brakuje wam ostatniej broni ciężkiej – Żelazna Chorągiew może wam zapewnić wyrzutnię rakiet, której potrzebujecie, żeby ukończyć swoją podróż na szczyt tego sezonu.

Ponieważ to już ostatnia Żelazna Chorągiew tego sezonu, jest to ostatnia szansa na zdobycie kilku nagród.
 • Zestawy pancerza żelaznego wspomnienia
 • Emblemat „Kuj żelazo”
 • Barwy „Cenne żelazo”


Poza tym to też ostatnia szansa na zdobycie łuku Rogacz w poszukiwaniach. Ta broń nie będzie dostępna w sezonie 11, więc bierzcie się do roboty i kończcie zadania! Kto wie, może nawet znajdziecie nowego (cięciwowego) przyjaciela.Żelazna Chorągiew i dodatkowa Chwała będą dostępne od godz. 19:00 12 maja do 19:00 19 maja (CEST). 


Tępiciele błędów


Mówiłem to już i powtórzę jeszcze tysiąc razy: dobry błąd to martwy błąd. Zespół pomocy technicznej stale zachowuje czujność i codziennie przegląda tyle wątków na forum #Help, ile tylko zdoła, diagnozując problemy, podsyłając artykuły pomocy i namierzając nowe błędy w Destiny 2. 

Oto jego raport.

MAŁA PREMIA DO PD DRUŻYN OGNIOWYCH
Drużyny ogniowe, które grają razem, pozostają razem, i dlatego należy wynagrodzić ich zaangażowanie. W tym tygodniu Bungie Help zamieściło tweeta o problemie z małą premią do PD drużyn ogniowych, związaną z przepustką sezonową:

Jesteśmy w trakcie naprawiania błędu, w wyniku którego małe dopalacze PD drużyny ogniowej z przepustki sezonowej nie zawsze są prawidłowo przyznawane graczom. Zwykłe dopalacze PD działają jak należy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, wypatrujcie kolejnego wpisu z serii Tydzień w Bungie.

Doszliśmy do wniosku, że w najgorszym przypadku istnieje mała szansa, żeby problem ten dotyczył więcej niż jednej rangi przepustki sezonowej. Planujemy naprawić ten błąd w aktualizacji 2.8.1.2, którą udostępnimy 19 maja.

KODY BŁĘDÓW
Dział pomocy technicznej Destiny bada sprawę wzrostu liczby kodów błędów związanych z połączeniem, w tym BEAVER, ANTEATER oraz RABBIT, z naciskiem na NEWT i WATERCRESS.

W ramach pracy nad rozwiązaniami dla graczy, którzy często napotykają błędy WATERCRESS, zespół pomocy technicznej Destiny przygotował wpis na forum – pozwala on graczom śledzić postępy naszego wewnętrznego śledztwa w tej sprawie. Wątek ten będzie stale aktualizowany o najnowsze informacje, dopóki nie znajdziemy rozwiązania. 

ZNANE PROBLEMY
Na bieżąco analizujemy rozmaite znane problemy. Tymczasem poniżej znajduje się lista najnowszych błędów zgłoszonych na naszym forum #Help:

  • Egzotyczne rękawice Tytana Naramiennik kłów zagłady zyskują energię superzdolności w sposób niespójny przy próżniowych zabójstwach wręcz. 
  • Cecha „Koniec Watażki” egzotycznego hełmu Czarownika Hełm Felwintera aktywuje się w sposób niespójny przy zabójstwach wręcz i ciosem kończącym.
  • Wyprowadzenie ciosu kończącego z egzotycznym napierśnikiem Tytana Przerwany obwód nie jest wliczane do zleceń. 

Pełną listę najnowszych problemów w Destiny 2 można znaleźć w artykule ze znanymi błędami. Gracze, którzy znajdą inne błędy, mogą je zgłosić na forum #Help.Przyjacielska rywalizacja


Widzieliśmy kilka sugestii dotyczących punktowania Zawodów Strażników, obok laurów i medali. Autor najlepszego filmiku tygodnia zaprezentował nam, jak mogłoby wyglądać to wydarzenie po wprowadzeniu określonych wyzwań i oceny przez jury.

Filmik tygodnia:  Zawody Strażników


Wyróżnienie: Strzelec


Macie talent i edytor, dzięki którym wasza zawartość wyróżnia się na tle innych prac? Prześlijcie swoje filmy na stronę z dziełami. Jeśli zostaniecie wyróżnieni, otrzymacie w nagrodę nowy, błyszczący emblemat.


Koniec Tygodnia w Bungie zwykle oznacza, że zbliżamy się do końca czwartku… co prowadzi do kolejnego weekendu Prób. Próby, zgodnie z przewidywaniami, ruszają w piątek, ale doszły nas słuchy, że zbytnia przewidywalność nie zawsze jest w cenie.

Mapa Prób Ozyrysa w tym tygodniu to [usunięte]!

Chwila, co takiego? Czy ja nie mówiłem, że mapy Prób będą się zmieniać na zasadzie rotacji? No… Na pewno tak mówiłem. Ale na tym polega właśnie urok gier online, wszystko jest płynne. Czytamy wasze opinie codziennie od chwili wprowadzenia Prób, i niektóre elementy trochę łatwiej zmienić niż inne. Od teraz mapy Prób będą funkcjonować na zasadzie losowej rotacji. Jeśli cokolwiek się zmieni, na pewno się o tym dowiecie.

Miłego weekendu i do zobaczenia za tydzień.

Pozdrowienia
-Dmg04
Strona ta korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jak najlepszej jakości usługi. Klikając „Akceptuję”, akceptujesz politykę zawartą w następujących dokumentach: Polityka cookies oraz Polityka prywatności.