PRZEDSTAWIAMY ACCESSIBILITY AT BUNGIE

29 Wrz 2021 - Bungie

Tutaj, w Bungie, tworzymy światy, które zachęcają do rozwijania przyjaźni i zależy nam na tym, aby były to światy dostępne dla każdego. Pragniemy, aby w naszych grach i w naszej firmie wszyscy czuli się mile widziani. Wierzymy, że w naszych grach powinien móc wziąć udział każdy bez względu na umiejętności czy niepełnosprawność. Obejmuje to nie tylko tworzenie ciekawych, dostępnych dla całej naszej społeczności gier, lecz także zapewnienie przyjaznego, otwartego środowiska dla zespołu Bungie i naszych gości. W tworzeniu świata, o jakim marzymy, pomoże nam najnowszy klub integracyjny w naszej firmie – Accessibility at Bungie, o którego powstaniu z radością informujemy. 

Misją klubu jest edukowanie wszystkich pracowników w zakresie identyfikacji ograniczeń, poprawa dostępności w miejscu pracy, wprowadzenie istotnych usprawnień ułatwiających udział w grach Bungie oraz nawiązanie współpracy z organizacjami w branży gier wideo, które zajmują się dostępnością gier. Jesteśmy dumni z tego, iż w skład Accessibility at Bungie wchodzą przedstawiciele wielu różnych dziedzin. Są to osoby, które tworzą systemy i interfejsy, dbają o zapewnienie wrażeń, zajmują się dźwiękiem i grafiką, a także koordynatorzy talentów w Bungie i specjaliści ds. społeczności. 


Accessibility at Bungie to czwarty klub integracyjny w Bungie po: Black at Bungie, Trans at Bungie oraz Women at Bungie

„Jeśli celowo, świadomie i proaktywnie kogoś nie włączasz, to nieumyślnie go wykluczasz”. Cytat Joego Gerstandta, autora zajmującego się strategią różnorodności i integracji, wspaniale podsumowuje, dlaczego klub Accessibility at Bungie jest potrzebny. Udzielając rad naszym utalentowanym współpracownikom i kierownictwu Bungie w kwestii utrzymania integracji, klub Accessibility at Bungie pomoże nam poprawić sposób tworzenia gier. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze gry będą uwielbiane przez wszystkich bez względu na niepełnosprawność czy ograniczenia, na które mogą natrafić niektórzy gracze.  

NADCHODZĄCE ZMIANY 

Starszy projektant Robert Schuster dołączył do Bungie w lutym tego roku i od razu zaczął zastanawiać się nad ulepszeniami, które można by wprowadzić. – W trzecim tygodniu pracy w Bungie – w tym samym tygodniu, w którym założyliśmy nasz klub – miałem okazję porozmawiać z jednym z moich ulubionych projektantów, Chrisem Proctorem – mówi Schuster. – Jak wielu z was wie, jest on siłą napędową kształtowania sandboxu i dba o to, aby nasza broń i sposób, w jaki z niej korzystamy, zachowały świeżość z sezonu na sezon. 

– Na początku nie byłem pewien, czy wspominać Chrisowi o jednym z moich ograniczeń: szybkie strzelanie nieautomatyczną bronią, taką jak karabiny zwiadowcze czy rewolwery sprawiało, że w trakcie dłuższych sesji bolała mnie ręka. A może moglibyśmy znaleźć sposób, który pozwalałby na włączenie autostrzelania w tego typu broni? Przygotowałem się na odmowę. Chris jednak chętnie się zgodził i dodał, że sam także zastanawiał się nad tym, czy nie moglibyśmy wprowadzić tej opcji do gry. Być może zauważyliście wzmianki o nadchodzących zmianach w tej kwestii w ostatnim „Tygodniu w Bungie”. Mamy nadzieję, że będziecie nas śledzić, aby poznać kolejne szczegóły. 

Specjalista z działu pomocy technicznej Drew Tucker poluje na problemy mogące utrudniać dostęp w grze od czasu dołączenia do Bungie w 2018. To dlatego został jednym z założycieli klubu integracyjnego. – Za każdym razem, gdy jakiś gracz wspomina o problemie z dostępnością, piszę raport o błędzie i omawiam tę kwestię z innymi zespołami – mówi Tucker. Niektóre problemy są trudniejsze do rozwiązania od innych, ale zawsze traktujemy je poważnie i robimy, co w naszej mocy, aby się nimi zająć. 

Staram się pomagać graczom na Bungie.net od prawie 15 lat, czy to jako ochotnik w roli moderatora, czy też pracownik Bungie. Przez ten czas natrafiłem na wielu graczy, którzy zmagali się z problemami natury psychicznej i próbowali znaleźć pomoc. Mamy odpowiednie procedury, aby wskazać im, gdzie mogą uzyskać pomoc, ale zawsze chciałem zrobić więcej. Wkrótce opublikujemy w pełni zlokalizowany artykuł, w którym zamieścimy wszystkie pomocne informacje, które jesteśmy w stanie zapewnić, a z czasem będziemy go aktualizować. Z niecierpliwością czekam, aż się ukaże. Rozważamy też utworzenie Forum Dostępności na Bungie.net, aby gracze mogli nas informować o problemach, aby nie zostały one przeoczone wśród innych problemów związanych z grą. 

Projektant Jonathan Barbeau pomagał kształtować Accessibility at Bungie od początku istnienia klubu. Wraz z zespołami deweloperów Bungie pracował nad stworzeniem podstaw pod to, jak Accessibility at Bungie i inne kluby integracyjne mogą wzmacniać zespół, zapewniając im zarówno zasoby, jak i wspierając pozytywne zmiany. Jako istotny i oddany członek Jonathan został liderem klubu na krótko po jego założeniu. 

– Zająłem się tworzeniem gier, ponieważ uwielbiam zapewniać rozrywkę innym ludziom – mówi Barbeau. – Silne poczucie empatii jest niezbędne w pracy projektanta, dlatego nie tworzę gier tylko dla jednej osoby czy grupy demograficznej. Jeśli nie wszyscy mogą korzystać z tego, co tworzymy, to znaczy, że musimy się bardziej postarać. 

– W zespole Bungie znajdują się jedni z najbardziej utalentowanych ludzi na świecie. Bardzo się cieszę, że mogę wykorzystać swoje doświadczenie w projektowaniu gier, aby wesprzeć nasz zespół poprzez tworzenie procesu i metod, które umożliwią im współdziałanie z klubami integracyjnymi. Jestem także bardzo podekscytowany możliwością przygotowania szkoleń dla naszego zespołu w zakresie projektowania zapewniającego dostępność i pracy nad tworzeniem zasobów dotyczących dostępności, z których będzie on mógł korzystać. 

PRZYPINKA UWRAŻLIWIAJĄCA NA PROBLEMY NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI 

Październik jest Narodowym Miesiącem Uświadamiania o Konieczności Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych. Aby pomóc szerzyć świadomość, klub Accessibility at Bungie wraz z naszymi projektantami graficznymi i zespołem ds. produktów konsumenckich przygotował nową przypinkę uwrażliwiającą na problemy niepełnosprawności. Wszystkie dochody, które zostaną uzyskane ze sprzedaży przypinki w październiku, zostaną przekazane na rzecz AbleGamers Charity. Organizacja ta stwarza możliwości gry w celu zwalczani izolacji społecznej, wspiera integracyjne społeczności i poprawia jakość życia osób niepełnosprawnych. Przypinka o nazwie „Everyone Can Play” („Każdy może grać”) pojawi się w sklepie Bungie 1 października i będzie do niej dołączony ekskluzywny emblemat o tej samej nazwie. W kolejnych miesiącach fundacja Bungie przekaże zyski z jej sprzedaży innym organizacjom, które zajmują się ułatwianiem dostępu. 

NIECH CIĘ USŁYSZĄ 

Accessibility at Bungie zawsze chętnie przyjmuje zgłoszenia o problemach, które gracze napotykają w Destiny 2. Jeśli natraficie na problem w kwestii dostępności, dajcie nam znać, tworząc wątek na naszym Forum Pomocy na Bungie.net, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by go rozwiązać. 

Każdego dnia pracujemy nad tym, by Bungie, Destiny 2 i nasze przyszłe gry były jeszcze lepsze i cieszymy się na możliwość wprowadzania kolejnych zmian. Mamy nadzieję, że wy również.

Więcej informacji na temat działań Bungie w zakresie różnorodności i integracji znajdziecie w naszym artykule: Różnorodność i integracja – wnioski i najnowsze informacje.
 
Strona ta korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jak najlepszej jakości usługi. Klikając „Akceptuję”, akceptujesz politykę zawartą w następujących dokumentach: Polityka cookies oraz Polityka prywatności.